Vulkanické jezero pohltilo loď s 200 lidmi, vyzdvižení vraku bude náročné

Jakarta - Indonésie našla místo v hlubokém vulkanickém jezeře, kde se minulý týden potopila loď se zhruba 200 pasažéry. Vrak byl lokalizován v hloubce 490 metrů. Vytáhnout se podařilo také několik mrtvých, ale mnoho obětí je patrně uvězněno uvnitř plavidla. Potápěči se mohou ponořit jen do hloubky 50 metrů v jezeře, kde je chladná a kalná voda.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K vyzdvižení vraku bude potřebovat mezinárodní pomoc. Loď přepravovala asi pětinásobek počtu cestujících, než na kolik měla kapacitu. Když se 17. června při nepříznivém počasí na jezeře Toba potopila, zachránilo se jen 18 lidí včetně kapitána plavidla.

zdroj: YouTube

Policie zadržela čtyři osoby včetně činitelů odpovědných za lodní přepravu. Zadržení budou patrně obviněni z nedbalosti, která neštěstí zavinila. 

Jezero Toba má rozlohu 1145 kilometrů čtverečních a nachází se v provincii Severní Sumatra zhruba 1200 kilometrů severozápadně od hlavního města Jakarty. Je oblíbeným cílem výletníků, jeho hloubka sahá do více než 400 metrů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

V Číně popravili chůvu. Její hrůzný zločin byl střelivem zastánců trestu…

21.09.2018 16:29 Peking - V Číně dnes popravili chůvu, která v červnu loňského roku úmyslně založila požár, při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama