Vulkanické jezero pohltilo loď s 200 lidmi, vyzdvižení vraku bude náročné

Jakarta - Indonésie našla místo v hlubokém vulkanickém jezeře, kde se minulý týden potopila loď se zhruba 200 pasažéry. Vrak byl lokalizován v hloubce 490 metrů. Vytáhnout se podařilo také několik mrtvých, ale mnoho obětí je patrně uvězněno uvnitř plavidla. Potápěči se mohou ponořit jen do hloubky 50 metrů v jezeře, kde je chladná a kalná voda.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

K vyzdvižení vraku bude potřebovat mezinárodní pomoc. Loď přepravovala asi pětinásobek počtu cestujících, než na kolik měla kapacitu. Když se 17. června při nepříznivém počasí na jezeře Toba potopila, zachránilo se jen 18 lidí včetně kapitána plavidla.

zdroj: YouTube

Policie zadržela čtyři osoby včetně činitelů odpovědných za lodní přepravu. Zadržení budou patrně obviněni z nedbalosti, která neštěstí zavinila. 

Jezero Toba má rozlohu 1145 kilometrů čtverečních a nachází se v provincii Severní Sumatra zhruba 1200 kilometrů severozápadně od hlavního města Jakarty. Je oblíbeným cílem výletníků, jeho hloubka sahá do více než 400 metrů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přípravy na 2. summit USA-KLDR vrcholí: Vietnam oficiálně oznámil návštěvu…

23.02.2019 09:02 Severokorejský vůdce Kim Čong-un v "příštích dnech" oficiálně navštíví Vietnam. Oznámilo to dnes…

Příprava na válku? Čínská armáda překvapila celý svět

22.02.2019 22:11 Aktualizováno Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

Ve Vietnamu zatkli falešného Kim Čong-una a Donalda Trumpa

22.02.2019 20:12 Dvojníky Kim Čong-una a Donalda Trumpa odvedla vietnamská policie k výslechu poté, co se objevili v…

Indii zasáhla další vlna otrav z alkoholu. 41 mrtvých, desítky lidí v…

22.02.2019 17:02 Aktualizováno Počet obětí otravy pančovaným alkoholem v indickém státě Ásám dnes stoupl na 41 mrtvých.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama