Australský arcibiskup dostal trest, kryl zneužívání dětí

Canberra - Soudce v australském městě Newcastle dnes vynesl trest na arcibiskupem Philipem Wilsonem, který kryl sexuální zneužívání dětí knězem. Má si odpykat rok ve vězení s tím, že bude moci o podmínečné prominutí zbytku trestu požádat po půl roce od jeho nastoupení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Církev

O termínu začátku trestu by se mělo rozhodnout 14. srpna, dokdy soudce zváží, zda bude moci duchovní odpykat trest v domácím vězení. Arcibiskup nedlouho po vynesení rozsudku rezignoval na svou funkci.

Wilson byl v květnu uznán vinným, že kryl kněze Jamese Fletchera, který děti zneužíval v 70. letech. Fletcher byl v roce 2004 odsouzen k osmiletému vězení za zneužití devíti dětí. Zemřel ve vězení v roce 2006. Wilson u soudu prohlásil, že o činech dotyčného kněze nevěděl, soud mu ale neuvěřil. 

Papež František opakovaně vyzval k přísnému potrestání těch, kteří se dopustí sexuálního zneužívání nezletilců. Vydal také dekret umožňující odvolávání biskupů, kteří nebudou rázně řešit případy sexuálního zneužívání nezletilých katolickými kněžími.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

V Číně popravili chůvu. Její hrůzný zločin byl střelivem zastánců trestu…

21.09.2018 16:29 Peking - V Číně dnes popravili chůvu, která v červnu loňského roku úmyslně založila požár, při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama