Muž trpěl bolestmi břicha a ztratil cit v noze. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co mu je

Sydney - Třiapadesátiletý Australan zavítal na pohotovost s neobvyklou diagnózou. Tři dny trpěl velkými bolestmi břicha a už více než jeden den den nedokázal pohnout nohou, do které mu vystřelovala ostrá bolest. Lékaři po sérii náročných testů zjistili, co muži je, a sami tomu nedokázali uvěřit.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Lékaři

Lékaři měli nejprve podezření na vaskulární onemocnění, takové se ale neprokázalo. Muže proto podrobili další sérii vyšetření a testů, než konečně odhalili diagnózu.

Zjistili, že bolesti i ztrátu citu zapřičinila mimořádně silná střevní zácpa. Vyšetření odhalilo, že muž trpí masivním lisováním stolice. Obsah jeho střev vytvořil tak silný tlak na cévy v noze, že došlo k jejímu ochrnutí.

Muž okamžitě podstoupil chirurgický zákrok, během nějž podle australských serverů lékaři pacientovi odstranili přibližně dva litry stolice.

V nemocnici strávil čtyři dny, několik dalších týdnů si ale vyžádá rekonvalescence. I přes uvolnění průchodnosti střev a cév totiž nějakou dobu potrvá, než bude jeho noha opět plně funkční.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

V Číně popravili chůvu. Její hrůzný zločin byl střelivem zastánců trestu…

21.09.2018 16:29 Peking - V Číně dnes popravili chůvu, která v červnu loňského roku úmyslně založila požár, při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama