Indonésie nevyzvedne vrak z vulkanického jezera, zůstalo v něm téměř 200 těl

Jakarta - Indonésie odvolala operaci, jejímž cílem bylo vyzdvihnout těla téměř 200 utonulých pasažérů lodi, která se 18. června potopila na vulkanickém jezeře Toba na Sumatře a klesla do hloubky 450 metrů.

Přidejte svůj názor

Lodní havárie, ilustrační foto

Z paluby přeplněného plavidla se zachránilo 18 lidí včetně kapitána a nalezena byla těla tří mrtvých.

Záchrannou operaci komplikovaly četné logistické problémy, vodní proud, chlad, kalná voda a přílišná hloubka, do níž nebylo možné poslat potápěče. Minulý týden hloubková kamera pořídila video, jež zachycuje lidská těla, motocykly a provazy z potopené lodě.

Mluvčí záchranářů Muhammad Yusuf Latif řekl, že úřady projednaly s příbuznými obětí obtíže záchranných prací a důvody, proč v nich nelze pokračovat. "Pochopili, že končíme," řekl. Šéf agentury, která zajišťovala vyprošťování plavidla, Muhammad Ilyas řekl, že vrak byl sice nalezen, ale hloubkové zařízení ovládané na dálku se zamotalo do provazů. "Na 100 procent jsme dokázali, že tam ta loď je," řekl Ilyas. Ponorné zařízení bylo nakonec z vody vyproštěno, ale je poničené a bude nutné je opravit.

Policie na Sumatře oznámila, že vznese obvinění proti pěti lidem - kapitánovi a čtyřem představitelům dopravy. "Věděli, že převozní loď Sinar Bangun má kapacitu 40 míst a jako dřevěné plavidlo neměla přepravovat motocykly," řekl policejní velitel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

V Číně popravili chůvu. Její hrůzný zločin byl střelivem zastánců trestu…

21.09.2018 16:29 Peking - V Číně dnes popravili chůvu, která v červnu loňského roku úmyslně založila požár, při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama