Japonsko devastují nejprudší lijáky v historii. Stovky tisíc lidí evakuovány

Tokio - V západní a centrální části Japonska musely být kvůli lijákům evakuovány stovky tisíc lidí. Povodně a sesuvy půdy si už vyžádaly čtyři mrtvé. Japonský meteorologický ústav (JMA) označil množství srážek za "historické" a vyhlásil nejvyšší stupeň ohrožení.

Přidejte svůj názor

Povodně

JMA navíc upozornil, že již postižené oblasti budou prudkým deštěm bičovány až do neděle, což ještě zvýší nebezpečí dalších sesuvů a rozsah škod. Média se rozcházejí v počtech obyvatel, kteří museli opustit domovy. Některá píší o 210.000, jiná uvádějí nejméně 440.000. 

zdroj: YouTube

V části hlavního japonského ostrova Honšú spadlo od začátku měsíce do dneška dvojnásobek množství srážek obvyklého pro celý červenec.

O život přišli nejméně čtyři lidé. Jedna z obětí nalezla smrt v drenážním potrubí, kam ji vtáhl silný proud vody. Další, starší žena, zemřela poté, co ji k zemi srazil prudký větrný poryv.

Kromě toho je několik lidí pohřešováno. Podle televizní stanice NHK je mezi nimi muž, který rozvážel mléko a jeho vůz strhl vodní příval. Neznámý je také osud hocha, který spadl do jámy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stojí za útokem na české vojáky konspirační teorie? Případu si všímají i…

23.10.2018 22:42 Aktualizováno Pondělní útok na české vojáky operace Rozhodná podpora (Resolute Support), mise NATO v Afghánistánu…

Islamisté propustili japonského novináře, v zajetí ho drželi tři roky

23.10.2018 17:23 Po třech letech byl propuštěn japonský novinář Džumpei Jasuda, který byl zajat v Sýrii. Nyní je v…

Zeman počtvrté letí do Číny. V Šanghaji se setká s prezidentem Si

23.10.2018 15:58 Prezident Miloš Zeman se na začátku listopadu v Šanghaji setká se svým čínským protějškem Si Ťin…

V Číně otevřeli nejdelší most na světě vedoucí přes moře. Vydrží…

23.10.2018 10:25 Aktualizováno Čínský prezident Si Ťin-pching dnes oficiálně otevřel 55 kilometrů dlouhý most spojující čínská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama