Magická jeskyně Hang Son Doong: Neuvěřitelný podzemní vietnamský svět

Jeskyně Hang Son Doong je nejskutečnější zázrak matky přírody a je považovaná za největší jeskyni na světě. Nachází se v samotném centru vietnamského Národního parku Phong Nha-Ke Bang v provincii Quang Binh. Realita se tady prolíná s fantasy světem a krása tohoto místa okouzlí snad každého.

Přidejte svůj názor

Vietnam, ilustrační foto

Neuvěřitelně komplikovaný systém podzemního království, které se skládá téměř ze 150 různých jeskyň a je kolem 140 km dlouhé, dělá obrovský dojem na všechny návštěvníky, kteří měli tu možnost podívat se do srdce tajemné říše. A není na tom nic divného, když si uvědomíme, že do jedné z největších části jeskyně - Jeskyně horské řeky - vešel by se tam celý Boeing 747.

Jeskyně Hang Son Doong je nejvíce proslulá svým výjimečným a jedinečným ekosystémem. Obří stalaktity a stalagmity, zkameněliny, které se skrývají ve stěnách a nádherná tropická příroda, jezera a pláže jsou jedním z nejkrásnějších a zároveň surrealistických míst na světě, které žije svým vlastním životem.

Pokud chcete tam jet se na to kouzelné místo podívat, tak rozhodně musíte na ten neuvěřitelný zážitek připravit i svoje peněženky, protože takový zájezd pro jednoho člověka stojí až 3000 dolarů. Zaprvé jeskyni může navštívit omezený počet osob - do 600 lidí ročně. Zadruhé exkurze Hang Son Doong organizuje jen jedna firma - Oxalis. Zatřetí od účastníků se vyžaduje dobrá fyzická kondice, protože zájezd probíhá formou 50kilometrového trekingu. Expedice probíhají v období únor - srpen a trvají 4 dny.

Nádhera jeskyně byla pro návštěvníky zpřístupněna v roce 2013 a stále se těší poměrně velké popularitě. Existuje málo míst na světě, které vypadají jako z pohádky a Hang Son Doong rozhodně mezi ně patří.

Témata: vietnam | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší přešlap Severní Koreji: Vlastní chybou prolomila propagandu,…

17.01.2019 22:19 Aktualizováno V roce 1989 se Severní Korea dopustila jednoho z největších přešlapů v historii tamní propagandy.…

Odplata Pekingu? Čína podle Zemana zrušila schůzku ministerstev zahraničí

17.01.2019 21:41 Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku…

Největší protičínský protest ve Střední Asii rozehnala policie

17.01.2019 18:49 Kyrgyzská policie dnes v hlavním městě Biškeku rozehnala demonstraci proti vlivu Číny v této zemi a…

Severokorejský vyjednavač míří do USA. Bude druhý summit Trump-Kim?

17.01.2019 17:02 Aktualizováno Vysoce postavený severokorejský vyjednavač míří do Spojených států jednat o případném druhém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama