Zfilmování dramatu z jeskyně? Thajsko chce být manažerem zachráněných chlapců

Bangkok - Ihned po záchraně dvanácti chlapců a jejich trenéra z jeskyně Tham Luang na severu Thajska se ozvali dokumentaristé, kteří by drama fotbalového týmu Wild Boars ("Divočáci") rádi přenesli na filmové plátno. Thajsko dnes oznámilo, že na zfilmování příběhu chce dohlížet.

Přidejte svůj názor

Všech 12 chlapců i jejich trenér jsou v bezpečí z jeskyně venku
doporučujeme

Chlapci ve věku 11 až 16 let a jejich 25letý trenér byli v jeskyni uvězněni od 23. června kvůli stoupající vodě, která je přinutila ustupovat hlouběji do jeskynního komplexu. Všechny se nakonec podařilo postupně zachránit, poslední skupina byla vyproštěna 10. července.

Vládní filmový úřad už nyní dohlíží na vznik snímků, které se v Thajsku rozhodli natočit zahraniční producenti. Podle ministra kultury je ale třeba vytvořit zvláštní komisi, která by se zabývala příběhem zachráněných chlapců. Dohlížela by podle něj mimo jiné na to, zda filmaři neporušují právo zachráněných fotbalistů a jejich rodin na soukromí.

Řada médií, především zahraničních, si vysloužila kritiku, že neuposlechla doporučení thajských úřadů nechat chlapce aspoň měsíc v klidu, aby nečelili přílišnému stresu.

Ministr kultury dnes potvrdil, že už thajskou vládu kontaktovalo několik zahraničních producentů, kteří projevili zájem o zfilmování příběhu záchrany. Podle vicepremiéra má každý z chlapců právo sám podepsat smlouvu s filmaři, vláda jim ale poskytne rady a bude fungovat "jako jejich manažer", aniž by za to pro sebe něco chtěla.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne správkyně Hongkongu? Číně dochází trpělivost, varují analytici

14.12.2019 12:44 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes přijela na čtyřdenní oficiální návštěvu Číny. Je to její…

Riskantní mise na sopečný ostrov: Potápěči hledají těla obětí erupce

14.12.2019 11:07 Aktualizováno Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v…

Změna klimatu smete ostrovní státy? Obama pronesl alarmující projev

14.12.2019 10:52 Podle Baracka Obamy představují ostrovní národy a chudé pobřežní země morální apel na zbytek světa,…

Severní Korea zastrašuje USA? Provedla "významný test" na vojenské základně

14.12.2019 09:55 Aktualizováno Severní Korea oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v minulosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama