Monzunové lijáky dál bičují Barmu. 11 mrtvých, 100 tisíc lidí je bez domova

Rangún - Monzunové deště v Barmě přinutily už přes 100.000 obyvatel opustit své domovy. Zahynulo nejméně 11 osob. Tři vojáci, kteří pomáhali při záchraně obyvatel, jsou pohřešováni.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Povodně zaplavují silnice a ničí mosty. Přívaly vody podle barmských médií například v Šanském státě na severu země strhly část 60 metrů dlouhého betonového mostu. Rozsáhlé škody utrpěla rýžová pole a silnice v Karenském státě v centrální oblasti Barmy. Pod vodou jsou mnohé komunikace rovněž v Arakanském státě na západě země.

zdroj: YouTube

Výbor pro likvidaci následků živelních pohrom vyzval obyvatele žijící v blízkosti řek a v níže položených oblastech, aby neprodleně opustili domovy. Voda by mohla začít opadat během tří nebo čtyř dní.

Část Barmy sužují povodně každý rok při vrcholících monzunových deštích. Provázejí je sesuvy půdy a zejména velké škody způsobené v zemědělství. Nejhorší monzunové desetileté záplavy země zažila v roce 2015, kdy zahynulo kolem sta lidí a více než 330.000 přišlo o střechu nad hlavou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Summit KLDR-Rusko: Kim Čong-un se sejde s Putinem, přípravy jsou v plném…

18.04.2019 12:33 Šéf kanceláře severokorejského vůdce Kim Čong-una navštívil ruské dálnovýchodní město Vladivostok,…

Ozbrojenci v Pákistánu unesli autobus, povraždili 14 cestujících

18.04.2019 12:31 Aktualizováno Ozbrojenci dnes zabili 14 lidí, kteří cestovali několika různými autobusy v provincii Balúčistán na…

Tchaj-wan zasáhlo silné zemětřesení. Lidé prchali z budov,…

18.04.2019 12:25 Aktualizováno Východní pobřeží Tchaj-wanu dnes zasáhlo zemětřesení, jehož intenzita podle předběžných měření…

KLDR odepsala Pompea, na jednání o jaderném odzbrojení ho nechce

18.04.2019 10:22 Severní Korea si nepřeje, aby byl do rozhovorů o odstranění jaderných zbraní z Korejského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama