Ostrý vzkaz z KLDR: USA se musí přestat chovat podle "zastaralých scénářů"

Pchjongjang - Americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un se při setkání v Singapuru 12. června dohodli spolupracovat na jaderném odzbrojení KLDR. Pchjongjang dnes vzkázal, že pokrok při jaderném odzbrojení nenastane, pokud se Spojené státy budou držet "zastaralých scénářů".

Přidejte svůj názor

Severní Korea

Severokorejská diplomacie v dnešním prohlášení reagovala na nedávné výroky významných amerických diplomatů, podle nichž by měla KLDR učinit nutné kroky k denuklearizaci. Severokorejské ministerstvo zahraničí přitom zdůraznilo, že země už upustila od jaderných a balistických testů a zbourala své jaderné testovací středisko.

"Dokud si USA nezachovají alespoň základní dekorum v dialogu se svým partnerem a budou lpět na zastaralém scénáři, s nímž selhaly všechny dřívější (americké) vlády, pak nemůžeme očekávat pokrok při plnění dohod ze summitu KLDR-USA, včetně denuklearizace," citovala severokorejská státní tisková agentura KCNA z prohlášení ministerstva zahraničí.

Podle Pchjongjangu někteří američtí činitelé jednají "proti záměru prezidenta Trumpa" a i nadále usilují o zesílení mezinárodního tlaku a sankcí vůči KLDR.

O tom, že Pchjongjang nepodnikl potřebná opatření k jadernému odzbrojení, mluvil tento týden Trumpův bezpečnostní poradce John Bolton. Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová ve středu prohlásila, že USA nebudou čekat "příliš dlouho", než KLDR učiní k denuklearizaci nutné kroky.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exkluzivně: Indové lžou, česká oběť sekty z Nepálu se domů vrátila úplně…

18.03.2019 16:00 Aktualizováno Řada indických médií zveřejnila v minulém týdnu příběh Češky, kterou mučila náboženská sekta z…

Papež se setká s čínským prezidentem? Vatikán nevylučuje historické jednání

18.03.2019 14:16 Papež František je ochoten se setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem u příležitosti jeho…

Povodně devastují indonéskou provincii Papua. 80 mrtvých, desítky…

18.03.2019 12:43 Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua už dosáhl téměř 80 a…

Poprvé od masakru v mešitách zasedla novozélandská vláda, chystá přísnější…

18.03.2019 10:16 Aktualizováno Novozélandská vláda představí do deseti dnů přísnější zákon o držení zbraní. Kabinet premiérky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama