Vzpoura narkomanů: Z detoxikačního centra ve Vietnamu uteklo 200 pacientů

Hanoj - V detoxikačním centru na jihu Vietnamu v provincii Tien Giang došlo v sobotu ke vzpouře. 200 pacientů vyzbrojených noži a cihlami po sporu s personálem rozbilo vchodové dveře a dalo se na útěk.

Přidejte svůj názor

Věznice

Něco přes polovinu pacientů bylo sice vráceno, ale přibližně stovka zbývajících je stále na útěku a policie je hledá, sdělil agentuře AFP policejní důstojník, který nechtěl být jmenován.

Na sociálních sítích se objevily amatérské záběry, na nichž jsou vidět desítky většinou polonahých mužů bloumajících po dálnici nedaleko léčebného centra.

Některé závislé osoby jsou ve Vietnamu ze zákona povinny strávit až dva roky ve střediscích pro odvykání závislosti na drogách. Část jich nechají internovat jejich rodiny a část do center vstupuje dobrovolně.

Podle státem kontrolovaných médií je v detoxikačním centru v provincii Tien Giang zavřeno více než 650 lidí. Kolik osob tam přišlo z vlastní vůle, ale není známo.

V podobných zařízeních ve Vietnamu je podle loňských oficiálních vládních statistik 220.000 lidí. Většina je závislých na metamfetaminu nebo heroinu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza Terezy H. má být rozhodnuta tento měsíc. Jaký trest jí v Pákistánu…

21.10.2018 07:50 Případ mladé Češky, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském…

Tálibán vyhazuje volební místnosti do vzduchu. Mnoho mrtvých a zraněných

20.10.2018 16:01 Aktualizováno Nejméně 15 lidí přišlo o život a mnoho dalších bylo zraněno, když se dnes odpoledne na severu…

Volby v Afghánistánu provází chaos. Hlasování prodlouženo do neděle,…

20.10.2018 15:32 Aktualizováno Zavírání volebních místností při afghánských parlamentních volbách bylo dnes stejně chaotické jako…

Australská vláda ztratila těsnou parlamentní většinu, liberál utrpěl…

20.10.2018 15:11 Australská středopravá vláda ztratila v dnešních doplňovacích volbách dosavadní těsnou většinu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama