Oficiální zpráva o letu MH370 lže? Letecký expert představil vlastní teorii o tom, co se stalo

Vyšetřovatelé dál nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia Airlines, které se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Vyplývá to ze zprávy, kterou o zmizení letu MH370 zveřejnila na konci července nezávislá vyšetřovací komise. Letecký expert ale tvrdí, že ví, co se se strojem stalo.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Letecký expert je přesvědčen, že se na palubě boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines Boeing 777 skrýval sabotér. Právě ten měl podle Philipa Bauma, redaktora Aviation Security International způsobil, že šlo letadlo k zemi.

Už dříve se přitom objevila teorie, že pilot Zaharie Amad Shah nejprve změnil kurz a nakonec s letadlem úmyslně havaroval. Baum je ale přesvědčen, že by vyšetřovatelé měli prověřit možnost, že se na palubu letu MH370 dostal někdo s úmyslem let sabotovat. Píše o tom australský server news.com.au.

„Myslím, že černý pasažér je pravděpodobná možnost, zejména proto, že se zdá, že žádní úředníci o ní nechtějí vůbec uvažovat,“ vysvětluje Baum, který se domnívá, že sabotér mohl skrýt pod podlahou nebo těsně za letovou palubou v „zavěšeném, samozavíracím přístupovém panelu".

Jeho časopis zveřejnil informaci, že celosvětově bylo při 107 letech hlášeno celkem 123 pokusů o proniknutí „černého pasažéra“ na palubu. Mnoho z nich se prý skrývalo v „podběhu kol“. Další se prý na palubu pokusili dostat v převleku za uklízeče nebo úředníky.

Zpráva vyšetřovacího týmu o rozsahu 400 stran opakuje tvrzení malajsijské vlády, že bylo letadlo úmyslně odkloněno od své trasy a po přerušení komunikace ještě asi sedm hodin pokračovalo v letu. Důvod zmizení letounu ale není podle vyšetřovatelů stále možné určit, přičemž "nelze vyloučit možný zásah třetí strany".

Zpráva dospěla k závěru, že nedostatek důkazů znemožnil zjistit, proč letadlo změnilo trasu a proč komunikace s letadlem 40 minut po vzletu skončila. Předpokládá se, že se Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží. Záhadu tak podle vyšetřovatelů objasní zřejmě jen nález vraku letadla.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tálibán vyhazuje volební místnosti do vzduchu. Mnoho mrtvých a zraněných

20.10.2018 16:01 Aktualizováno Nejméně 15 lidí přišlo o život a mnoho dalších bylo zraněno, když se dnes odpoledne na severu…

Volby v Afghánistánu provází chaos. Hlasování prodlouženo do neděle,…

20.10.2018 15:32 Aktualizováno Zavírání volebních místností při afghánských parlamentních volbách bylo dnes stejně chaotické jako…

Australská vláda ztratila těsnou parlamentní většinu, liberál utrpěl…

20.10.2018 15:11 Australská středopravá vláda ztratila v dnešních doplňovacích volbách dosavadní těsnou většinu v…

Na Tchaj-wanu se demonstrovalo proti Číně. Aliance žádá referendum o…

20.10.2018 12:04 V tchajwanské metropoli Tchaj-pej dnes několik tisíc lidí demonstrovalo proti tlaku Pekingu a s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama