Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia Airlines, které se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Vyplývá to hlavní zprávy, kterou o zmizení letu MH370 zveřejnila vyšetřovací komise. Už dřív se hovořilo o tom, že pilot Zaharie Amad Shah nejprve změnil kurz a nakonec s letadlem úmyslně havaroval. Francie nyní chce prověřit tyto teorie nezávisle na posudku malajsijské vlády.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, zdroj: Montague Smith

V médiích se pravidelně vyskytují alternativní teorie o tom, co se doopravdy stalo s letadlem. Někteří příbuzní obětí tvrdí, že vláda skrývá opravdový scénář havárie, jak píše server Daily Mail. Nezávislý expert Philip Baum řekl, že na palubě mohl být černý pasažér.

„Myslím, že černý pasažér je pravděpodobná možnost, zejména proto, že se zdá, že žádní úředníci o ní nechtějí vůbec uvažovat,“ řekl Baum australskému serveru news.com.au. Baum je ale přesvědčen, že by vyšetřovatelé měli prověřit možnost, že se na palubu letu MH370 dostal někdo s úmyslem let sabotovat.Příbuzní kritizují malajsijskou vládu z netransparentnosti, oficiální zpráva totiž vylučuje verzi o sebevraždě pilota z důvodu nedostatku přímých důkazů.  V této souvislosti média mluvila o záměrném sebevražedném manévru pilota.

Generální ředitel oddělení civilního letectví Malajsie rezignoval poté, co vyšetřovatelé našli problémy v řízení letového provozu, které neodpovídá mezinárodním standardům bezpečí. 

Zpráva dospěla k závěru, že nedostatek důkazů znemožnil zjistit, proč letadlo změnilo trasu a proč komunikace s letadlem 40 minut po vzletu skončila. Předpokládá se, že se Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží. Záhadu tak podle vyšetřovatelů objasní zřejmě jen nález vraku letadla.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kim Čong-un přijede do Vietnamu dva dny před schůzkou s Trumpem

16.02.2019 17:24 Severokorejský vůdce Kim Čong-un přicestuje do vietnamské metropole Hanoje dva dny před summitem s…

Jak by dopadla americko-čínská válka o Tchaj-wan? Profesor má jasno

16.02.2019 00:01 Bývalý australský zpravodajec Paul Dibb nedávno napsal, že strategická pozice USA v Asii by fatálně…

Ruské bombardéry kroužily nad Japonským mořem, mohou nést jaderné zbraně

15.02.2019 15:29 Ruské strategické bombardéry schopné nést jaderné zbraně dnes podnikly cvičné lety nad Japonským a…

Záhadný telefonát pilota letu MH370. Před zmizením letadla mluvil s…

14.02.2019 22:02 Aktualizováno Měsíc před tím, než zmizel let MH370, měl pilot letadla záhadný telefonát. Ten pořádně zamotal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama