Ke Koreji míří tajfun, setkání rodin má ale začít podle plánu

Soul - Tajfun Soulin by měl zasáhnout Jižní Koreu v pátek ve 3:00 místního času (dnes 20:00 SELČ), řada škol plánuje odvolat vyučování. Již dnes bylo zrušeno přes 200 letů. Druhé kolo setkání rodin rozdělených korejskou válku by ale mělo podle úřadů začít v pátek podle plánu.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Tajfun má dorazit na pevninu v oblasti města Sočchon na jihozápadě země. Jihokorejská vláda zvažovala, že by kvůli živlu požádala o změnu časového plánu či místa setkání rodin rozdělených korejskou válkou. Druhé kolo schůzky příbuzných ze Severní a Jižní Koreje, kteří se od konfliktu z let 1950-53 neviděli, má začít v pátek a skončit v neděli.

Místem setkání je letovisko v severokorejských Diamantových horách nedaleko společné hranice a podle meteorologů bude tajfun přes tuto lokalitu přecházet. Jihokorejské ministerstvo pro sjednocení ale dnes oznámilo, že žádnou změnu programu setkání, jehož se zúčastní 337 Jihokorejců, zatím neplánuje.

V důsledku nepříznivého počasí se pohřešuje 23letá žena, kterou podle úřadů smetla vlna, když ve středu večer fotografovala na ostrově Čedžu. Mohutné vlny rovněž zranily 31letého muže.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína bude nadále růst udržitelně, hlásí Peking

23.01.2019 20:25 Čínská ekonomika bude v letošním roce pokračovat v udržitelném růstu. Uvedl to dnes čínský…

Další rána pro Huawei. Francie chystá nová opatření

23.01.2019 20:23 Francie si je vědoma rizik, která by znamenal přístup společnosti Huawei Technologies do chystaných…

Technologický pokrok může způsobit třetí světovou válku, varuje čínský…

23.01.2019 18:59 Čínský miliardář a zakladatel internetového obchodu Alibaba Jack Ma dnes varoval, že technologický…

Čína přestavuje armádu. Z obranné síly se stává ofenzivní moloch

23.01.2019 18:30 Aktualizováno Čínská lidová osvobozenecká armáda prochází restrukturalizací, která z ní má udělat moderní a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama