Ke Koreji míří tajfun, setkání rodin má ale začít podle plánu

Soul - Tajfun Soulin by měl zasáhnout Jižní Koreu v pátek ve 3:00 místního času (dnes 20:00 SELČ), řada škol plánuje odvolat vyučování. Již dnes bylo zrušeno přes 200 letů. Druhé kolo setkání rodin rozdělených korejskou válku by ale mělo podle úřadů začít v pátek podle plánu.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Tajfun má dorazit na pevninu v oblasti města Sočchon na jihozápadě země. Jihokorejská vláda zvažovala, že by kvůli živlu požádala o změnu časového plánu či místa setkání rodin rozdělených korejskou válkou. Druhé kolo schůzky příbuzných ze Severní a Jižní Koreje, kteří se od konfliktu z let 1950-53 neviděli, má začít v pátek a skončit v neděli.

Místem setkání je letovisko v severokorejských Diamantových horách nedaleko společné hranice a podle meteorologů bude tajfun přes tuto lokalitu přecházet. Jihokorejské ministerstvo pro sjednocení ale dnes oznámilo, že žádnou změnu programu setkání, jehož se zúčastní 337 Jihokorejců, zatím neplánuje.

V důsledku nepříznivého počasí se pohřešuje 23letá žena, kterou podle úřadů smetla vlna, když ve středu večer fotografovala na ostrově Čedžu. Mohutné vlny rovněž zranily 31letého muže.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konspirační teoretici mají žně: Kam zmizel důležitý japonský ostrůvek? Na…

18.11.2018 18:38 Aktualizováno Když máte špatný den, můžete ztratit peněženku nebo klíče. Ztratit celý ostrůvek je ale mnohem…

Tálibánci jednali s emisarem USA, žádají odklad voleb a vznik prozatímní…

18.11.2018 11:52 Při jednání zástupců Tálibánu s americkým zmocněncem islámští radikálové žádali odklad afghánských…

Smrtící útok v moři: Plavce bodla trnucha, resuscitace byla marná

18.11.2018 11:25 Aktualizováno Muž koupající se u pobřeží Tasmánie se stal obětí trnuchy. Paryba patřící mezi rejnoky 42letého…

Západ v čele s USA si brousí zuby na Papuu? Mike Pence představil velký…

18.11.2018 08:58 Spojené státy, Austrálie, Nový Zéland a Japonsko budou spolupracovat s Papuou-Novou Guineou, aby do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama