Ke Koreji míří tajfun, setkání rodin má ale začít podle plánu

Soul - Tajfun Soulin by měl zasáhnout Jižní Koreu v pátek ve 3:00 místního času (dnes 20:00 SELČ), řada škol plánuje odvolat vyučování. Již dnes bylo zrušeno přes 200 letů. Druhé kolo setkání rodin rozdělených korejskou válku by ale mělo podle úřadů začít v pátek podle plánu.

Přidejte svůj názor

Hurikán

Tajfun má dorazit na pevninu v oblasti města Sočchon na jihozápadě země. Jihokorejská vláda zvažovala, že by kvůli živlu požádala o změnu časového plánu či místa setkání rodin rozdělených korejskou válkou. Druhé kolo schůzky příbuzných ze Severní a Jižní Koreje, kteří se od konfliktu z let 1950-53 neviděli, má začít v pátek a skončit v neděli.

Místem setkání je letovisko v severokorejských Diamantových horách nedaleko společné hranice a podle meteorologů bude tajfun přes tuto lokalitu přecházet. Jihokorejské ministerstvo pro sjednocení ale dnes oznámilo, že žádnou změnu programu setkání, jehož se zúčastní 337 Jihokorejců, zatím neplánuje.

V důsledku nepříznivého počasí se pohřešuje 23letá žena, kterou podle úřadů smetla vlna, když ve středu večer fotografovala na ostrově Čedžu. Mohutné vlny rovněž zranily 31letého muže.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

V Číně popravili chůvu. Její hrůzný zločin byl střelivem zastánců trestu…

21.09.2018 16:29 Peking - V Číně dnes popravili chůvu, která v červnu loňského roku úmyslně založila požár, při…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama