KLDR propustila zadržovaného japonského turistu. Kolem případu je mnoho nejasností

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea propustila japonského turistu. O jeho případu se mnoho neví. Podle japonských médií byl Tomojuki Sugimoto (30) zadržen tento měsíc pravděpodobně ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Důvod zadržování turisty Severní Korea neuvedla, sdělila pouze, že muž během svého pobytu v KLDR porušil zákony. V neděli večer severokorejská oficiální tisková agentura KCNA informovala, že Sugimoto byl vyslýchán ohledně zločinu, který spáchal. Pchjongjang se ho nakonec rozhodl "z humanitárních důvodů" propustit. Agentura Reuters napsala, že vyhoštěný turista dnes dorazil do Číny.

Ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR, kde byl muž na turistickém zájezdu, se nachází námořní základna a továrna na výrobu zbraní. Japonská média uvedla, že důvodem zadržení turisty mohl být fakt, že natáčel na videokameru vojenské zařízení.

Turisté jsou v KLDR vždy pod přísným dohledem místních úřadů. Severokorejský režim řadu zahraničních turistů v minulosti zadržel a použil je pak při vyjednávání s jejich domovskými zeměmi.

Nejznámějším případem byl americký student Otto Warmbier, který byl zatčen za krádež propagačního plakátu z hotelu. Do vlasti se vrátil po 17 měsících v kómatu s těžce poškozeným mozkem a za několik dní zemřel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proslulá prostitutka Nasťa Rybka byla vyhoštěna z Thajska, v zemi vedla…

17.01.2019 13:06 Thajské úřady dnes deportovaly běloruskou prostitutku Anastasiji Vašukevičovou, která je známá ze…

Největší přešlap Severní Koreji: Vlastní chybou prolomila propagandu,…

17.01.2019 12:27 V roce 1989 se Severní Korea dopustila jednoho z největších přešlapů v historii tamní propagandy.…

Tchaj-wan spouští rozsáhlá vojenská cvičení. Podle expertů jde o reakci na…

17.01.2019 10:07 Aktualizováno Na Tchaj-wanu začalo vojenské cvičení, které má zlepšit obranyschopnost země vůči potenciální…

"Úžasné, to jsem nikdy nezažil." Babiš si pochvaluje návštěvu Thajska

17.01.2019 09:11 Premiér Andrej Babiš je spokojený s výsledky své cesty do Thajska. Novinářům to řekl po dopolední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama