KLDR propustila zadržovaného japonského turistu. Kolem případu je mnoho nejasností

Pchjongjang/Tokio - Severní Korea propustila japonského turistu. O jeho případu se mnoho neví. Podle japonských médií byl Tomojuki Sugimoto (30) zadržen tento měsíc pravděpodobně ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Důvod zadržování turisty Severní Korea neuvedla, sdělila pouze, že muž během svého pobytu v KLDR porušil zákony. V neděli večer severokorejská oficiální tisková agentura KCNA informovala, že Sugimoto byl vyslýchán ohledně zločinu, který spáchal. Pchjongjang se ho nakonec rozhodl "z humanitárních důvodů" propustit. Agentura Reuters napsala, že vyhoštěný turista dnes dorazil do Číny.

Ve městě Nampcho na západním pobřeží KLDR, kde byl muž na turistickém zájezdu, se nachází námořní základna a továrna na výrobu zbraní. Japonská média uvedla, že důvodem zadržení turisty mohl být fakt, že natáčel na videokameru vojenské zařízení.

Turisté jsou v KLDR vždy pod přísným dohledem místních úřadů. Severokorejský režim řadu zahraničních turistů v minulosti zadržel a použil je pak při vyjednávání s jejich domovskými zeměmi.

Nejznámějším případem byl americký student Otto Warmbier, který byl zatčen za krádež propagačního plakátu z hotelu. Do vlasti se vrátil po 17 měsících v kómatu s těžce poškozeným mozkem a za několik dní zemřel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jméno útočníka na mešity nevyslovím, vzkázala Ardernová. Roste odpor vůči…

19.03.2019 07:15 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová dnes řekla, že udělá vše pro to, aby útočník na mešity…

Exkluzivně: Indové lžou, česká oběť sekty z Nepálu se domů vrátila úplně…

18.03.2019 16:00 Aktualizováno Řada indických médií zveřejnila v minulém týdnu příběh Češky, kterou mučila náboženská sekta z…

Papež se setká s čínským prezidentem? Vatikán nevylučuje historické jednání

18.03.2019 14:16 Papež František je ochoten se setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem u příležitosti jeho…

Povodně devastují indonéskou provincii Papua. 80 mrtvých, desítky…

18.03.2019 12:43 Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua už dosáhl téměř 80 a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama