K Austrálii nečekaně dorazila loď s migranty. Rozutekli se do pralesa plného krokodýlů

Canberra - Navzdory nekompromisní imigrační politice připlula k australským břehům loď s uprchlíky, stalo se tak poprvé po více než čtyřech letech. Kolik vezla loď pasažérů, není známé. Zadrženo bylo 15 migrantů a další se pravděpodobně ukrývají v mangrovových porostech severně od města Cairns. Policie po nich pátrá.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Austrálie uplatňuje přísnou migrační politiku, její vojenské námořnictvo zastavuje lodě s běženci na moři a vrací je zpět. Ani uprchlíkům, kteří doplují až k australským břehům, není umožněno se v zemi usadit a jsou posíláni do internačních táborů mimo území Austrálie. 

Ministr vnitra Peter Dutton nicméně dnes informoval, že se nedávno podařilo k severovýchodnímu pobřeží Austrálie proklouznout rybářskému člunu s migranty, který vyplul z Vietnamu. "Je to první případ za více než 1400 dní", prohlásil Dutton.

Loď přistála ve státě Queensland v oblasti tropického deštného pralesa, kde jsou vody plné krokodýlů a kde žijí také jedovatí hadi. Místní starostka Julia Leuová televizi ABC řekla, že cestující z lodi "se vystavují nebezpečí v lokalitě obývané krokodýly".

"Až budeme znát okolnosti případu, budeme spolupracovat s příslušnými organizacemi, abychom mohli tyto lidi vrátit do země jejich původu," prohlásil ministr Dutton.

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Thajsku začaly volby, první od nástupu junty v roce 2014

24.03.2019 07:45 V Thajsku dnes začaly parlamentní volby, z nichž by po pěti letech od vojenského převratu měla…

Cyklón Trevor bičuje sever Austrálie. Tisíce lidí evakuovány, hrozí…

23.03.2019 16:50 Silný déšť a vítr o rychlosti 250 kilometrů v hodině dnes přinesl na severní pobřeží Austrálie…

V Indonésii zatkli Rusa, v zavazadle pašoval zdrogovaného orangutana

23.03.2019 16:38 Aktualizováno Ruský turista byl na letišti Denpasar na indonéském ostrově Bali zatčen poté, co se pokoušel…

Peklo na čínské dálnici. Začal hořet autobus plný lidí, 26 mrtvých

23.03.2019 12:17 Aktualizováno Na dálnici v čínské provincii Chu-nan začal v pátek hořet autobus plný lidí a 26 pasažérů přišlo o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama