K Austrálii nečekaně dorazila loď s migranty. Rozutekli se do pralesa plného krokodýlů

Canberra - Navzdory nekompromisní imigrační politice připlula k australským břehům loď s uprchlíky, stalo se tak poprvé po více než čtyřech letech. Kolik vezla loď pasažérů, není známé. Zadrženo bylo 15 migrantů a další se pravděpodobně ukrývají v mangrovových porostech severně od města Cairns. Policie po nich pátrá.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Austrálie uplatňuje přísnou migrační politiku, její vojenské námořnictvo zastavuje lodě s běženci na moři a vrací je zpět. Ani uprchlíkům, kteří doplují až k australským břehům, není umožněno se v zemi usadit a jsou posíláni do internačních táborů mimo území Austrálie. 

Ministr vnitra Peter Dutton nicméně dnes informoval, že se nedávno podařilo k severovýchodnímu pobřeží Austrálie proklouznout rybářskému člunu s migranty, který vyplul z Vietnamu. "Je to první případ za více než 1400 dní", prohlásil Dutton.

Loď přistála ve státě Queensland v oblasti tropického deštného pralesa, kde jsou vody plné krokodýlů a kde žijí také jedovatí hadi. Místní starostka Julia Leuová televizi ABC řekla, že cestující z lodi "se vystavují nebezpečí v lokalitě obývané krokodýly".

"Až budeme znát okolnosti případu, budeme spolupracovat s příslušnými organizacemi, abychom mohli tyto lidi vrátit do země jejich původu," prohlásil ministr Dutton.

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z Hongkongu vyrazil do pevninské Číny první rychlovlak +VIDEO

23.09.2018 10:32 Hongkong - Z Hongkongu dnes ke své první cestě vyrazil rychlovlak, který oblast spojuje s…

Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

22.09.2018 22:03 Aktualizováno Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na…

Zbrojní sankce? Čína se vzteká stále víc, velvyslanec USA musel na…

22.09.2018 20:26 Peking - Čínské ministerstvo zahraničí dnes předvolalo amerického velvyslance v Pekingu Terryho…

Vatikán a Čína podepsaly dohodu, o Tchaj-wanu dokument mlčí

22.09.2018 14:52 Aktualizováno Vatikán/Peking - Vatikán oznámil, že s Čínou podepsal prozatímní dohodu o jmenování biskupů v této…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama