K Austrálii nečekaně dorazila loď s migranty. Rozutekli se do pralesa plného krokodýlů

Canberra - Navzdory nekompromisní imigrační politice připlula k australským břehům loď s uprchlíky, stalo se tak poprvé po více než čtyřech letech. Kolik vezla loď pasažérů, není známé. Zadrženo bylo 15 migrantů a další se pravděpodobně ukrývají v mangrovových porostech severně od města Cairns. Policie po nich pátrá.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Austrálie uplatňuje přísnou migrační politiku, její vojenské námořnictvo zastavuje lodě s běženci na moři a vrací je zpět. Ani uprchlíkům, kteří doplují až k australským břehům, není umožněno se v zemi usadit a jsou posíláni do internačních táborů mimo území Austrálie. 

Ministr vnitra Peter Dutton nicméně dnes informoval, že se nedávno podařilo k severovýchodnímu pobřeží Austrálie proklouznout rybářskému člunu s migranty, který vyplul z Vietnamu. "Je to první případ za více než 1400 dní", prohlásil Dutton.

Loď přistála ve státě Queensland v oblasti tropického deštného pralesa, kde jsou vody plné krokodýlů a kde žijí také jedovatí hadi. Místní starostka Julia Leuová televizi ABC řekla, že cestující z lodi "se vystavují nebezpečí v lokalitě obývané krokodýly".

"Až budeme znát okolnosti případu, budeme spolupracovat s příslušnými organizacemi, abychom mohli tyto lidi vrátit do země jejich původu," prohlásil ministr Dutton.

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Maledivách údajně zemřel český důchodce

20.01.2019 14:49 V sobotu odpoledne bylo v laguně jednoho z maledivských ostrovů nalezeno tělo 84letého českého…

Zemřel nejstarší muž na světě, Japonec Nonaka se dožil 113 let

20.01.2019 11:32 Ve věku 113 let zemřel Japonec Masazo Nonaka považovaný za nejstaršího muže na světě, oznámila…

Čínská armáda děsí svět. Za pouhých 20 dní ukázala zbraně, které nikdy…

20.01.2019 10:50 Aktualizováno Za pouhých 19 dní od začátku nového kalendářního roku se čínská armáda pochlubila řadou nových,…

Thajsko se potýká s kritickým znečištěním, lékaři varují před katastrofou

19.01.2019 17:47 Znečištění ovzduší v thajském hlavním městě se dostalo na kritické hodnoty a lékaři varují před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama