Letadla bombardovala hranici mezi Afghánistánem a Tádžikistánem. Není jasné, kdo za úderem stojí

Kábul - Tádžická či ruská letadla podle agentury Reuters v neděli bombardovala území na severovýchodě Afghánistánu, když se střetli ozbrojenci s příslušníky tádžické pohraniční stráže. Při náletu zahynulo šest ozbrojenců. Předtím ozbrojenci zabili dva tádžické pohraničníky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační foto

Podle mluvčího guvernéra afghánské provincie Tachár se v oblasti střetli pašeráci drog a tádžičtí pohraničníci, přičemž dva příslušníci tádžické pohraniční stráže byli při střetu usmrceni. Při následném náletu přišlo o život šest pašeráků. Kdo nálet provedl, mluvčí nedokázal upřesnit.

Mluvčí policie v provincii Tachár prohlásil, že při náletu zemřelo osm členů Tálibánu a šest dalších utrpělo zranění. Letadlo bylo podle něj ruské, nebo tádžické.

Mluvčí tádžické pohraniční stráže v metropoli Dušanbe ale prohlásil, že Tádžikistán žádný nálet nepodnikl, a nepotvrdil ani smrt dvou pohraničníků. Prohlásil ale, že ozbrojenci, kteří pronikli z Afghánistánu, zabili v Tádžikistánu dva lesní dělníky a dalšího zranili. Ruské ministerstvo obrany popřelo, že se Rusko na leteckých útocích podílelo.

Přeshraniční násilnosti na pomezí mezi Afghánistánem a Tádžikistánem nejsou tak časté jako například na pákistánsko-afghánské hranici. V poslední době se ale bezpečnostní situace v provincii Tachár zhoršila. 

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid nejnovější střet na hranici potvrdil a uvedl, že do něj byli zapleteni pašeráci drog a tádžičtí pohraničníci. Letadlo podle něj bombardovalo zalesněnou oblast užívanou pašeráky. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jste těhotná, řekli lékaři ženě. Za pár týdnů zjistili, že to co má v…

13.11.2018 22:24 Aktualizováno Lauren Knowlesová z australského Perthu se od lékařů dozvěděla, že je těhotná a čeká děťátko.…

Masakr v Melbourne: Muž, který najel do davu, usvědčen z šesti vražd.…

13.11.2018 08:18 Z vraždy šesti lidí shledal dnes soud vinným 28letého Australana, který v loni v lednu vjel do davu…

Bilance vojenských operací za posledních 20 let je tristní. Neviňme za to…

13.11.2018 07:00 Komentář Petra Šulky – Za posledních dvacet let provedl Západ velké množství operací proti…

Vojenský střet USA a Číny? Pravděpodobnější než by bylo příjemné, varuje…

13.11.2018 00:01 V době, kdy obchodní válka mezi Washingtonem a Pekingem nevykazuje známky ústupu a čínská politika…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama