Letadla bombardovala hranici mezi Afghánistánem a Tádžikistánem. Není jasné, kdo za úderem stojí

Kábul - Tádžická či ruská letadla podle agentury Reuters v neděli bombardovala území na severovýchodě Afghánistánu, když se střetli ozbrojenci s příslušníky tádžické pohraniční stráže. Při náletu zahynulo šest ozbrojenců. Předtím ozbrojenci zabili dva tádžické pohraničníky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační foto

Podle mluvčího guvernéra afghánské provincie Tachár se v oblasti střetli pašeráci drog a tádžičtí pohraničníci, přičemž dva příslušníci tádžické pohraniční stráže byli při střetu usmrceni. Při následném náletu přišlo o život šest pašeráků. Kdo nálet provedl, mluvčí nedokázal upřesnit.

Mluvčí policie v provincii Tachár prohlásil, že při náletu zemřelo osm členů Tálibánu a šest dalších utrpělo zranění. Letadlo bylo podle něj ruské, nebo tádžické.

Mluvčí tádžické pohraniční stráže v metropoli Dušanbe ale prohlásil, že Tádžikistán žádný nálet nepodnikl, a nepotvrdil ani smrt dvou pohraničníků. Prohlásil ale, že ozbrojenci, kteří pronikli z Afghánistánu, zabili v Tádžikistánu dva lesní dělníky a dalšího zranili. Ruské ministerstvo obrany popřelo, že se Rusko na leteckých útocích podílelo.

Přeshraniční násilnosti na pomezí mezi Afghánistánem a Tádžikistánem nejsou tak časté jako například na pákistánsko-afghánské hranici. V poslední době se ale bezpečnostní situace v provincii Tachár zhoršila. 

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid nejnovější střet na hranici potvrdil a uvedl, že do něj byli zapleteni pašeráci drog a tádžičtí pohraničníci. Letadlo podle něj bombardovalo zalesněnou oblast užívanou pašeráky. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exkluzivně: Indové lžou, česká oběť sekty z Nepálu se domů vrátila úplně…

18.03.2019 16:00 Aktualizováno Řada indických médií zveřejnila v minulém týdnu příběh Češky, kterou mučila náboženská sekta z…

Papež se setká s čínským prezidentem? Vatikán nevylučuje historické jednání

18.03.2019 14:16 Papež František je ochoten se setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem u příležitosti jeho…

Povodně devastují indonéskou provincii Papua. 80 mrtvých, desítky…

18.03.2019 12:43 Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua už dosáhl téměř 80 a…

Poprvé od masakru v mešitách zasedla novozélandská vláda, chystá přísnější…

18.03.2019 10:16 Aktualizováno Novozélandská vláda představí do deseti dnů přísnější zákon o držení zbraní. Kabinet premiérky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama