Letadla bombardovala hranici mezi Afghánistánem a Tádžikistánem. Není jasné, kdo za úderem stojí

Kábul - Tádžická či ruská letadla podle agentury Reuters v neděli bombardovala území na severovýchodě Afghánistánu, když se střetli ozbrojenci s příslušníky tádžické pohraniční stráže. Při náletu zahynulo šest ozbrojenců. Předtím ozbrojenci zabili dva tádžické pohraničníky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Ilustrační foto

Podle mluvčího guvernéra afghánské provincie Tachár se v oblasti střetli pašeráci drog a tádžičtí pohraničníci, přičemž dva příslušníci tádžické pohraniční stráže byli při střetu usmrceni. Při následném náletu přišlo o život šest pašeráků. Kdo nálet provedl, mluvčí nedokázal upřesnit.

Mluvčí policie v provincii Tachár prohlásil, že při náletu zemřelo osm členů Tálibánu a šest dalších utrpělo zranění. Letadlo bylo podle něj ruské, nebo tádžické.

Mluvčí tádžické pohraniční stráže v metropoli Dušanbe ale prohlásil, že Tádžikistán žádný nálet nepodnikl, a nepotvrdil ani smrt dvou pohraničníků. Prohlásil ale, že ozbrojenci, kteří pronikli z Afghánistánu, zabili v Tádžikistánu dva lesní dělníky a dalšího zranili. Ruské ministerstvo obrany popřelo, že se Rusko na leteckých útocích podílelo.

Přeshraniční násilnosti na pomezí mezi Afghánistánem a Tádžikistánem nejsou tak časté jako například na pákistánsko-afghánské hranici. V poslední době se ale bezpečnostní situace v provincii Tachár zhoršila. 

Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid nejnovější střet na hranici potvrdil a uvedl, že do něj byli zapleteni pašeráci drog a tádžičtí pohraničníci. Letadlo podle něj bombardovalo zalesněnou oblast užívanou pašeráky. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proslulá prostitutka Nasťa Rybka byla vyhoštěna z Thajska, v zemi vedla…

17.01.2019 13:06 Thajské úřady dnes deportovaly běloruskou prostitutku Anastasiji Vašukevičovou, která je známá ze…

Největší přešlap Severní Koreji: Vlastní chybou prolomila propagandu,…

17.01.2019 12:27 V roce 1989 se Severní Korea dopustila jednoho z největších přešlapů v historii tamní propagandy.…

Tchaj-wan spouští rozsáhlá vojenská cvičení. Podle expertů jde o reakci na…

17.01.2019 10:07 Aktualizováno Na Tchaj-wanu začalo vojenské cvičení, které má zlepšit obranyschopnost země vůči potenciální…

"Úžasné, to jsem nikdy nezažil." Babiš si pochvaluje návštěvu Thajska

17.01.2019 09:11 Premiér Andrej Babiš je spokojený s výsledky své cesty do Thajska. Novinářům to řekl po dopolední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama