Záhada letu MH370 objasněna? Našel jsem ho, raduje se expert

Britský technologický expert Ian Wilson se domnívá, že nalezl díky Google Maps ztracený let MH370. Muž prohlašuje, že se mu podařilo letoun, který v roce 2014 zmizel s 239 lidmi na palubě, objevit ve vysoko oblasti kambodžské džungle.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines na archivním snímku, autor: Laurent Errera / L'Union, France

Obrázky z Google Maps zobrazují obrys velkého letadla. Jak ale poukazuje server Fox News, může jít v podstatě jakékoliv letadlo. Wilson je však přesvědčen o pravosti svých závěrů a říká, že zamýšlí navštívit ono místo, aby vyřešil jedno z největších tajemství v historii letectví.

„Podle měřítek na Google to má asi 69 metrů, ale zdá se, že mezi ocasem a zadní částí letadla je mezera. Je to jen o něco větší, ale je tu mezera, která by to asi vysvětlila,“ tvrdí údajný nálezce letu MH370.

Let MH370 se ztratil i s posádkou a cestujícími na cestě z Kuala Lumpuru do Pekingu 8. března 2014. V červenci letošního roku zveřejnila malajská vláda závěry svého vyšetřování a přiznala, že stále neví, co se s osobním letadlem stalo.

Navzdory milionům dolarů vynaložených k nalezení letadla, Wilson věří, že odhalil trosky tak, že strávil „hodiny" hledáním v internetových mapách. „Byla jsem tam (na Google Earth), pár hodin támhle, několik hodin tady. Pokud to sečtete, strávil jsem hodiny hledáním místa, kam se letadlo mohlo zřítit. A nakonec vidíte místo dopadu letadla. Je to ta nejzelenější a nejtmavší část, kterou vidíte,“ dodal.

V reakci na tuto zprávu čínská vláda použila společnost Space View, aby se zaměřila na vytyčenou vysokohorskou oblast jihovýchodní Asie. A když se na místo určené Wilsonem zaměřil satelit, přišlo velké zklamání.

Firma tvrdí, že v džungli neexistují žádné známky žádného letadla - nejméně ze všech toho patřícího malajské letecké společností, které je pohřešováno od března 2014

Space View na twitteru napsal: „Zúčastněné strany a svědci poprosili Space View, aby se na místo zaměřil. Tak jsme zkontrolovali tři snímky, natočené v roce 2015, 2016 a 2018 z našeho archivu. Sorry, žádné letadlo tam není.“

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američan se vydal na ostrov za izolovanými domorodci, byl krutě zabit

21.11.2018 14:06 Aktualizováno Příslušníci indického kmene Sentinelců pravděpodobně zabili Američana, který se rozhodl navštívit…

Novým šéfem Interpolu byl zvolen Jihokorejec, proti Rusovi se vzbouřil…

21.11.2018 13:16 Aktualizováno Novým šéfem Interpolu byl dnes na dva roky zvolen Jihokorejec Kim Čong-jang. Interpol to oznámil na…

Tádžický soud zatočil s šéfem islamistů: Za smrtící útok na cyklisty…

21.11.2018 11:46 Na doživotí ve vězení dnes poslal soud v Tádžikistánu šéfa islamistické skupiny, která letos v létě…

Tálibán popřel podíl na úterním masakru v Kábulu, mrtvých je už 55

21.11.2018 09:56 Na nejméně 55 mrtvých vzrostla bilance úterního útoku sebevražedného atentátníka na účastníky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama