Biskup opakovaně znásilňoval jeptišku? Církví otřásá bezprecedentní aféra

Dillí - Indický soud dnes rozhodl, že biskup obviněný ze znásilnění jeptišky nebude propuštěn na kauci a zůstane v policejní vazbě. Informoval o tom deník The Times of India. Policie požádala o více času na výslech 52letého muže, který veškerá obvinění popírá. Případ vyvolal celonárodní pozornost a bezprecedentní protesty jeptišek.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Náboženství

Katolický biskup Franco Mulakkal údajně v rozmezí let 2014 až 2016 třináctkrát znásilnil jeptišku, informovala agentura Reuters. Čtyřiačtyřicetiletá řádová sestra se na policii obrátila v červnu a tvrdila, že církev i přes její opakované stížnosti nereagovala. Biskup byl zadržen v pátek poté, co ho Vatikán dočasně zbavil úřadu.

Mulakkal veškerá obvinění popírá s tím, že jde o spiknutí odpůrců katolické církve.

Mulakkal byl biskupem v diecézi Džalandhár v severoindickém státě Paňdžáb. Řád, jehož je jeptiška členkou, působí ve státě Kérala, který do diecéze Džalandhár spadá. K sexuálním útokům docházelo při biskupových návštěvách kláštera, tvrdí řádová sestra.

Křesťané tvoří v Indii menšinu. V rámci celé Indie se k nim počítají tři procenta obyvatel, ve státě Kérala na jihu indického subkontinentu je ale křesťany 20 procent obyvatel. Podle legendy sem v roce 52 připlul jeden z dvanácti apoštolů, svatý Tomáš.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exkluzivně: Indové lžou, česká oběť sekty z Nepálu se domů vrátila úplně…

18.03.2019 16:00 Aktualizováno Řada indických médií zveřejnila v minulém týdnu příběh Češky, kterou mučila náboženská sekta z…

Papež se setká s čínským prezidentem? Vatikán nevylučuje historické jednání

18.03.2019 14:16 Papež František je ochoten se setkat s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem u příležitosti jeho…

Povodně devastují indonéskou provincii Papua. 80 mrtvých, desítky…

18.03.2019 12:43 Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua už dosáhl téměř 80 a…

Poprvé od masakru v mešitách zasedla novozélandská vláda, chystá přísnější…

18.03.2019 10:16 Aktualizováno Novozélandská vláda představí do deseti dnů přísnější zákon o držení zbraní. Kabinet premiérky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama