Bouře v Nepálu zasáhla tábor horolezců, nejméně devět mrtých

Nejméně devět mrtvých horolezců si v Nepálu vyžádala sněhová bouře, která v noci zasáhla jejich tábor. Devátý horolezec je pohřešován. Dnes to podle agentury AFP oznámila nepálská policie, která dříve uvedla, že dotčenou skupinu tvořilo pět Jihokorejců a čtyři nepálští průvodci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

horolezec

Horolezci tábořili na úpatí hory Gurja Himal (7193 metrů) v centrální části Nepálu, kde čekali na lepší počasí, aby mohli pokračovat ve výstupu. Společnost Trekking Camp Nepal, která expedici zorganizovala, uvedla, že za Jihokorejci vyslala pátrací skupiny poté, co o nich nedostala po 24 hodin žádné zprávy.

Helikoptéře záchranářů se dnes podařilo přistát přímo u zničeného tábora, ale těla obětí dosud nebylo možné vyzvednout. Tábor je od nejbližší vesnice vzdálen nejméně den chůze a na místě stále panují nepříznivé povětrnostní podmínky.

"Odhadujeme, že je to (smrt horolezců) následek sněhové bouře, protože stromy jsou polámané a stany zničené. I těla obětí jsou rozházená," řekl AFP mluvčí nepálské policie. "Bouře všechno odnesla, stany uletěly. Na pokračování v pátrání je nyní příliš zimní počasí," uvedl pilot záchranářů. Dodal, že pokud to počasí umožní, záchranáři na místo neštěstí vyrazí opět v neděli.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stojí za útokem na české vojáky konspirační teorie? Případu si všímají i…

23.10.2018 22:42 Aktualizováno Pondělní útok na české vojáky operace Rozhodná podpora (Resolute Support), mise NATO v Afghánistánu…

Islamisté propustili japonského novináře, v zajetí ho drželi tři roky

23.10.2018 17:23 Po třech letech byl propuštěn japonský novinář Džumpei Jasuda, který byl zajat v Sýrii. Nyní je v…

Zeman počtvrté letí do Číny. V Šanghaji se setká s prezidentem Si

23.10.2018 15:58 Prezident Miloš Zeman se na začátku listopadu v Šanghaji setká se svým čínským protějškem Si Ťin…

V Číně otevřeli nejdelší most na světě vedoucí přes moře. Vydrží…

23.10.2018 10:25 Aktualizováno Čínský prezident Si Ťin-pching dnes oficiálně otevřel 55 kilometrů dlouhý most spojující čínská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama