Příběh Sama Ballarda zasáhl svět. Mladík, který snědl slimáka, 10 let neuvěřitelně trpěl

Sam Ballard byl usměvavý mladík, oblíbený ve škole i mezi kamarády, nadějný hráč ragby a chytrý student. Na oslavě svých 19. narozenin se s přáteli vsadil, že sní živého slimáka. Tato zdánlivě nevinná klukovina mu změnila život.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Sam Ballard byl mladý, pohledný a chytrý kluk. Sázka mu ale změnila život

Před pár dny, po necelých deseti letech od oné osudné události, mladík zemřel. Zpráva o jeho smrti zasáhla celý svět, který v posledních letech bedlivě sledoval vývoj mladíkova zdravotního stavu.  Lékaři mu od jeho utrpení ale nedokázali pomoci.

Slimák, kterého Sam snědl, byl totiž plný vajíček červa, který se obvykle vyskytuje v plicích krys. Krátce po Samových narozeninách se začaly objevovat příznaky, ze kterých bylo jasné, že něco není v pořádku.

Mladík musel být převezen do nemocnice, kde upadl do kómatu. Lékaři zjistili, že příčinou jeho obtíží je červ angiostrongylus cantonensis, který u chlapce vyvolal meningoencefalitida, zánět centrální nervové soustavy. 

Z kómatu se probral po více než 400 dnech a další měsíce strávil v nemocnici. Ke zděšení rodiny se ale probudil ochrnutý. A i přes četné rehabilitace se jeho stav nezlepšil. 24 hodin denně byl odkázaný na péči svých blízkých a rodina se o něj starala dnem i nocí.

Minulý pátek mladík ve svých 29 letech zemřel. Jeho smrt zasáhla celou Austrálii a na pohřbu se sešla rodina, přátelé i jeho kamarádi ze školy, učitelé a mnoho dalších lidí. Lékaři pro Sama nedokázali nic udělat, nebylo mu jak pomoci.

Jeho příběh tím skončil, hloupá sázka ale zničila život nejen jemu, nýbrž i celé rodině. Pojišťovna totiž díky okolnostem vzniku onemocnění léčbu mladíka nehradila. Matce se sice podařilo sehnat peníze na to, aby nemusela chodit do práce a mohla se o Sama starat, nyní se ale o poplatky za léčbu přihlásila pojišťovna. Po rodině požaduje téměř 30 tisíc eur, tedy zhruba milion korun.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tálibán zaútočil na západě Afghánistánu, v bitvě pozabíjel 30 policistů

15.11.2018 10:52 Bojovníci hnutí Tálibán podle afghánských představitelů zabili 30 policistů při náhlém útoku v…

Trump nedovolí KLDR znovu porušovat sliby, rozohnil se Pence

15.11.2018 10:20 Americký prezident Donald Trump plánuje sejít se se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem začátkem…

Repatriace Rohingů do Barmy ve čtvrtek zřejmě nezačne

14.11.2018 22:05 Repatriace muslimských Rohingů do převážně buddhistické Barmy patrně nezačne ve čtvrtek, jak bylo…

Pence ostře zkritizoval Su Ťij: Perzekuce muslimským Rohingů je…

14.11.2018 13:06 Americký viceprezident Mike Pence dnes při setkání s barmskou vůdkyní Do Aun Schan Su Ťij ostře…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama