Australský Queensland sevřela vlna veder. Před lesními požáry prchají stovky lidí

Stovky lidí musely být evakuovány ve státě Queensland na severovýchodě Austrálie kvůli lesním požárům, které způsobila vlna veder. Nejméně čtyři domy plameny zničily, informovala dnes agentura AP.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

Po celém státě Queensland hoří na 40 různých požárů. Nejvážnější situace je asi 350 kilometrů severně od městě Brisbane. Největší požár, který se rozhořel v sobotu, již spálil 20.000 hektarů porostu v pobřežním národním parku Deepwater a okolí.

V Austrálii nyní panuje teplé počasí předznamenávající příchod léta, které začne v prosinci. Ve státě Queensland ale nebývají požáry - na rozdíl od suššího jihu Austrálie - v tuto část roku obvyklé, protože zde často prší. V poslední době byl však Queensland svědkem vlny veder a počasí zde bylo sušší než obvykle. K rozdmýchání požárů přispěly silné vichry.

zdroj: YouTube

"Toto vedro a požáry v Queenslandu jsou opravdu výjimečným jevem," prohlásil Matt Burnett, starosta města Gladstone ve státě Queensland. Meteorologové uvedli, že silný vítr a vysoké teploty mají v Queenslandu pokračovat i v následujících dnech. Ve středu se očekávají teploty 40 stupňů Celsia a vítr dosahující 40 kilometrů za hodinu.

Minulý týden ničily požáry porosty také v sousedním australském státě Nový Jižní Wales.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co vede teroristy k zabíjení nevinných? Profesor vyvrací zažitý mýtus

26.04.2019 00:01 Srílanský ministr obrany Ruwan Wijewardene ve středu prohlásil, že většinu teroristů, kteří minulou…

loading...

Japonci chtějí spolupracovat s EU na reformě WTO

25.04.2019 21:37 Aktualizováno EU a Japonsko budou spolupracovat na zlepšení pravidel Světové obchodní organizace (WTO). Na…

Severokorejci chtěli od USA za Warmbiera miliony dolarů

25.04.2019 21:17 Aktualizováno Severní Korea vystavila Spojeným státům za zdravotní péči o zesnulého amerického studenta Otty…

Počet obětí teroru na Srí Lance není definitivní. Může jich být i o 100…

25.04.2019 19:07 Počet obětí sebevražedných pumových útoků o velikonoční neděli na Srí Lance může být až o 100 nižší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama