Záhada letu MH370: Moře vyplavilo nové trosky, pozůstalí chtějí obnovit pátrání

Příbuzní některých cestujících z letadla společnosti Malaysia Airlines, které se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě, dnes vyzvali malajsijskou vládu, aby obnovila pátrání po stroji. Zároveň úřadům předali pět nových kusů trosek, které podle jejich přesvědčení pocházejí z letounu. Dosavadní rozsáhlý průzkum dna Indického oceánu vrak letadla neodhalil. Vyšetřovatelé také doposud nebyli schopni určit příčinu zmizení stroje.

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO
doporučujeme

Předpokládá se, že se Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines zřítil v jižní části Indického oceánu západně od australského pobřeží, když se z neznámých důvodů odklonil od své trasy. Pátracím týmům se navzdory rozsáhlé mezinárodní operaci a následnému soukromému hledání v Indickém oceánu nepodařilo vrak letadla objevit.

Pouze na opačné straně Indického oceánu, na plážích ostrova Mauricius a na březích Tanzanie či francouzského ostrova Réunion, se našly trosky, u nichž se potvrdilo, že pocházejí ze zmizelého letounu.

Nové trosky, které jsou podle příbuzných pasažérů také z pohřešovaného letadla, nalezli rybáři ve třech různých lokalitách na africkém ostrově Madagaskar, uvedla Grace Nathanová, jejíž matka byla na palubě zmizelého letadla. Podle Nathanové byly údajné kusy letounu objeveny během soukromě financovaného pátrání. "Moře stále vyplavuje trosky, takže by mělo pátrání pokračovat," řekla právnička Nathanová.

Ministr dopravy Anthony Loke, který se s příbuznými setkal, uvedl, že vláda by zvažovala obnovu pátracích operací pouze v případě věrohodných důkazů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co prozradila nová zpráva OSN o Severní Koreji? Analytik má ve věci jasno

09.08.2020 00:01 NÁZOR - Severokorejský režim považuje své odstrašující jaderné zbraně za klíčový trumf, obchází…

V Thajsku byli zadrženi vůdci protestního hnutí, demonstranti opět vyšli…

08.08.2020 16:50 Přes 1000 protivládních demonstrantů se dnes shromáždilo v obchodní čtvrti thajské metropole…

Našly se černé skříňky ze zříceného letadla v Indii, počet obětí vzrostl…

08.08.2020 11:55 Na místě páteční havárie indického letadla na jihu země byly nalezeny takzvané černé skříňky, tedy…

Firma přišla s neotřelým nápadem, jak se chránit rouškou při jídle +VIDEO

08.08.2020 10:58 Japonský řetězec italských restaurací Saizeriya představil způsob, jak upravit roušku k používání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama