U Japonska havarovaly vojenské letouny USA. Jeden pilot zemřel, po dalších se pátrá

Při doplňování paliva za letu dnes u jihozápadních břehů Japonska havarovaly dva letouny americké armády. Japonští záchranáři nalezli dva ze sedmi členů posádek havarovaných letadel, velení americké námořní pěchoty později podle agentury Reuters oznámilo, že jeden z nalezených vojáků zemřel. Druhý voják je v dobrém stavu a po zbývajících pěti se nadále pátrá.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

F/A-18 Hornet
doporučujeme

Bojový letoun F/A 18 a tankovací letadlo KC-130 startovaly ze základny Iwakuni u Hirošimy k pravidelnému tréninkovému letu. Po startu došlo k mimořádné události, uvedlo bez dalších podrobností americké velení. Nehoda se stala ve dvě hodiny ráno místního času (středa 18:00 SEČ) asi 320 kilometrů od japonského pobřeží.

Dva členy posádky nalezlo japonské námořnictvo, které záchrannou operaci koordinuje. Do pátrání jsou zapojeny lodě i letadla.

zdroj: YouTube

Počet havárií amerických vojenských letadel po celém světě v posledních letech stoupá. Téma proto bude projednávat americký Kongres. Kongresmani nárůst počtu nehod nazývají "krizí" a za jejich příčinu označují nepřetržité bojové úkoly letectva, odkládanou modernizaci, nedostatečný výcvik a stárnoucí techniku.

List The Military Times začátkem roku uvedl, že počet leteckých havárií v letech 2013-2017 vzrostl téměř o 40 procent. Podle něj při nich zemřelo nejméně 133 příslušníků armády.

Nehody amerického letectva jsou v Japonsku citlivým tématem, obzvláště pro obyvatele ostrova Okinawa, kde je umístěna největší část amerických jednotek. Řada nouzových přistání a odpadlých částí z amerických letadel v poslední době zvýšily obavy místních lidí o svou bezpečnost.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Srí Lance zatčeno sedm podezřelých teroristů, počet mrtvých dál roste

21.04.2019 15:29 Aktualizováno Dnešní útoky na Srí Lance podle nové policejní bilance nepřežilo 207 lidí. Policejní mluvčí také…

Srílančané se bojí návratu teroru, média píší o krvavé neděli

21.04.2019 15:00 Teroristické útoky, které dnes současně cílily na několik kostelů a luxusních hotelů na Srí Lance a…

Devastující a hrůzné. Celý svět ostře odsuzuje teroristické útoky na Srí…

21.04.2019 14:47 Aktualizováno Exploze v několika kostelech a hotelích na Srí Lance, které si dnes vyžádaly přes 180 mrtvých,…

Přehled: Nekrvavější teroristické útoky na Srí Lance. VIDEO dnešní exploze…

21.04.2019 14:24 Aktualizováno Dnešní teroristické útoky na několik kostelů a hotelů na Srí Lance nepřežilo přes 200 lidí. Staly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama