U Japonska havarovaly vojenské letouny USA. Jeden pilot zemřel, po dalších se pátrá

Při doplňování paliva za letu dnes u jihozápadních břehů Japonska havarovaly dva letouny americké armády. Japonští záchranáři nalezli dva ze sedmi členů posádek havarovaných letadel, velení americké námořní pěchoty později podle agentury Reuters oznámilo, že jeden z nalezených vojáků zemřel. Druhý voják je v dobrém stavu a po zbývajících pěti se nadále pátrá.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

F/A-18 Hornet
doporučujeme

Bojový letoun F/A 18 a tankovací letadlo KC-130 startovaly ze základny Iwakuni u Hirošimy k pravidelnému tréninkovému letu. Po startu došlo k mimořádné události, uvedlo bez dalších podrobností americké velení. Nehoda se stala ve dvě hodiny ráno místního času (středa 18:00 SEČ) asi 320 kilometrů od japonského pobřeží.

Dva členy posádky nalezlo japonské námořnictvo, které záchrannou operaci koordinuje. Do pátrání jsou zapojeny lodě i letadla.

zdroj: YouTube

Počet havárií amerických vojenských letadel po celém světě v posledních letech stoupá. Téma proto bude projednávat americký Kongres. Kongresmani nárůst počtu nehod nazývají "krizí" a za jejich příčinu označují nepřetržité bojové úkoly letectva, odkládanou modernizaci, nedostatečný výcvik a stárnoucí techniku.

List The Military Times začátkem roku uvedl, že počet leteckých havárií v letech 2013-2017 vzrostl téměř o 40 procent. Podle něj při nich zemřelo nejméně 133 příslušníků armády.

Nehody amerického letectva jsou v Japonsku citlivým tématem, obzvláště pro obyvatele ostrova Okinawa, kde je umístěna největší část amerických jednotek. Řada nouzových přistání a odpadlých částí z amerických letadel v poslední době zvýšily obavy místních lidí o svou bezpečnost.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo na čínské dálnici. Začal hořet autobus plný lidí, 26 mrtvých

23.03.2019 12:17 Aktualizováno Na dálnici v čínské provincii Chu-nan začal v pátek hořet autobus plný lidí a 26 pasažérů přišlo o…

Astana je minulostí. Nový prezident Kazachstánu potvrdil nové jméno…

23.03.2019 10:55 Nový prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev podepsal výnos, kterým se oficiálně mění název…

V Indonésii zatkli Rusa, v zavazadle pašoval zdrogovaného orangutana

23.03.2019 10:37 Ruský turista byl na letišti Denpasar na indonéském ostrově Bali zatčen poté, co se pokoušel…

Útok na slavnost v Afghánistánu: Výbuch srazil guvernéra k zemi, dva lidé…

23.03.2019 09:26 Při dvou explozích v metropoli afghánské provincie Hílmand zahynuli nejméně dva lidé a alespoň 23…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama