Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako turistickou destinaci a opomněl přitom, že tamější vláda čelí obvinění z porušování lidských práv, informoval zpravodajský server BBC. Dorsey na kritiku, že pominul násilí páchané barmskou armádou na muslimských Rohinzích, zatím nereagoval.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jack Dorsey

Dorsey v sérii tweetů uvedl, že minulý měsíc cestoval za meditací po severní Barmě. "Lidé jsou tu plní radosti a jídlo úžasné," napsal v jednom z tweetů a v dalším necelé čtyři miliony lidí, kteří jeho účet sledují, vyzval, aby se do země na jihovýchodě Asie také vydali.

Nemalá část reakcí, ale šéfovi Twitteru vyčítala, že opomněl osud tamější muslimské menšiny Rohingů. Násilí a pronásledování ze strany barmské armády a skupin domobrany vyhnaly ze země již 700.000 příslušníků tohoto muslimského etnika. Násilnosti na Rohinzích OSN označila za učebnicový příklad etnické čistky. Tažení barmské armády vyvolal loni v srpnu útok rohingských povstalců na stanoviště policie. Barmská armáda obvinění OSN odmítá.

"Systematickou genocidu raději podporovat nebudu, ale díky za tip," zněl jeden z mírnějších komentářů. "Osobně se vyhýbám dovoleným v zemích, kde probíhá genocida," napsal jiný uživatel. "Žiješ na jiné planetě?" zeptal se Dorseyho další z účastníků debaty. "Táhni k čertu," reagoval prudce jiný.

Společnost Facebook minulý měsíc uznala, že její platforma byla v Barmě používána k podněcování etnického násilí a že její správci se dostatečně nevěnovali prevenci tohoto fenoménu.

Ani tato skutečnost se nevyhnula komentářům. "Šéf twitteru jel na dovolenou do země, která minulý rok spáchala genocidu, již podnítily dezinformace a nenávist, kterou vláda šířila prostřednictvím sociálních sítí," napsal na twitteru reportér listu The New York Times Liam Stack.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět si notuje s Kimem, v pracovních táborech KLDR umírají tisíce lidí

16.01.2019 16:00 Aktualizováno Severní Korea se v poslední době v médiích objevuje především v souvislosti s denuklearizací…

Mezi Ruskem a Japonskem přituhuje: Stojíme na opačných stranách barikády,…

16.01.2019 11:20 Rusko a Japonsko stojí "na opačných stranách barikády" a jejich shoda o globálních otázkách je v…

Pentagon varuje: Čína disponuje některými z nejmodernějších zbraní na světě

16.01.2019 10:38 Čínská armáda v některých oblastech dominuje světu. V posledních letech učinila v modernizaci velké…

Babiš jednal s thajským ministrem obrany, Česko chce "střelit" nové…

16.01.2019 09:00 Schůzkou s ministrem obrany Pravitem Vongsuvanem zahájil dnes český premiér Andrej Babiš dvoudenní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama