Šéf Twitteru propagoval cestování v Barmě. Táhni k čertu, vzkázali mu lidé

Šéf Twitteru Jack Dorsey sklidil kritiku poté, co propagoval převážně buddhistickou Barmu jako turistickou destinaci a opomněl přitom, že tamější vláda čelí obvinění z porušování lidských práv, informoval zpravodajský server BBC. Dorsey na kritiku, že pominul násilí páchané barmskou armádou na muslimských Rohinzích, zatím nereagoval.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jack Dorsey

Dorsey v sérii tweetů uvedl, že minulý měsíc cestoval za meditací po severní Barmě. "Lidé jsou tu plní radosti a jídlo úžasné," napsal v jednom z tweetů a v dalším necelé čtyři miliony lidí, kteří jeho účet sledují, vyzval, aby se do země na jihovýchodě Asie také vydali.

Nemalá část reakcí, ale šéfovi Twitteru vyčítala, že opomněl osud tamější muslimské menšiny Rohingů. Násilí a pronásledování ze strany barmské armády a skupin domobrany vyhnaly ze země již 700.000 příslušníků tohoto muslimského etnika. Násilnosti na Rohinzích OSN označila za učebnicový příklad etnické čistky. Tažení barmské armády vyvolal loni v srpnu útok rohingských povstalců na stanoviště policie. Barmská armáda obvinění OSN odmítá.

"Systematickou genocidu raději podporovat nebudu, ale díky za tip," zněl jeden z mírnějších komentářů. "Osobně se vyhýbám dovoleným v zemích, kde probíhá genocida," napsal jiný uživatel. "Žiješ na jiné planetě?" zeptal se Dorseyho další z účastníků debaty. "Táhni k čertu," reagoval prudce jiný.

Společnost Facebook minulý měsíc uznala, že její platforma byla v Barmě používána k podněcování etnického násilí a že její správci se dostatečně nevěnovali prevenci tohoto fenoménu.

Ani tato skutečnost se nevyhnula komentářům. "Šéf twitteru jel na dovolenou do země, která minulý rok spáchala genocidu, již podnítily dezinformace a nenávist, kterou vláda šířila prostřednictvím sociálních sítí," napsal na twitteru reportér listu The New York Times Liam Stack.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Erdogan otočil. Chválí Nový Zéland za reakci na útok v mešitách

22.03.2019 13:35 Za příkladnou dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan označil reakci novozélandské premiérky…

KLDR náhle odvolala personál z korejského styčného úřadu. Nikdo netuší proč

22.03.2019 10:59 Severní Korea dnes náhle odvolala svůj personál ze styčného úřadu obou korejských států. S…

V Kazachstánu roste napětí: Hanba, skandovali demonstranti. Policie znovu…

22.03.2019 10:31 Kazašská policie dnes zadržela desítky lidí, kteří se sešli na protivládních protestech v metropoli…

Pieta u mešity: Novozélanďané uctili 50 obětí masakru, oblékli se jako…

22.03.2019 09:43 Novozélanďané dnes dvěma minutami ticha uctili 50 obětí útoku na mešity ve městě Christchurch…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama