Miss Universe se poprvé účastní transgender modelky. Favoritkou je Španělka, bývala mužem

Více než devět desítek krásek bude dnes večer v Thajsku soutěžit o titul Miss Universe 2018. Jednou z favoritek je podle některých médií i Španělka Ángela Ponceová, která se narodila před 27 lety jako muž. Miss Universe se tak poprvé účastní transgenderová osoba, a ne jedna. Také pětadvacetiletá Mongolka Belguun Bacuch nebyla ženou od narození. Za ČR se soutěže účastní Lea Šteflíčková (20).

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Nejkrásnější dívky Česka. Vítězka Lea Šteflíčková uprostřed
doporučujeme

Už na předběžné promenádě v plavkách si tento týden v Thajsku vysloužila Ponceová velký potlesk. Do Thajska vyslalo sevillskou modelku Španělsko, jehož miss se stala letos v červnu, rovněž jako první transgenderová osoba. "Jsem velmi pyšná, že má země píše historii. Chci na Miss Universe přivézt vzkaz pro všechny, aby byli tolerantní a měli rádi sami sebe i ostatní," řekla Ponceová po červnovém vítězství v Tarragoně.

zdroj: YouTube

"Nejsem další misska, která chce mír pro celý svět, chci hlavně vzkázat světu, že důležitá je tolerance, respekt a láska," uvedla v rozhovoru pro deník El País Ponceová, která proslula bojem za práva sexuálních menšin.

Narodila se v jihošpanělském městečku Pilas 18. ledna 1991 jako Ángel Mario Ponce. V 16 letech začala s hormonální terapií, jako 24letá podstoupila vaginoplastiku a týž rok se stala Miss Cádiz 2015.

Ač na veřejnosti to neměla vždy jednoduché, doma ji rodiče odmala respektovali jako dívku. "Pro mé rodiče bylo důležité, abych byla šťastná, nechali mě proto svobodně se vyjádřit, už od malička mi třeba nebránili hrát si s panenkami," popsala dětství španělská miss.

Ke změně pravidel soutěže Miss Universe tak, aby se jí mohly účastnit i transgenderové osoby, přispěl spor modelky Jenny Talackové. Ta se narodila kanadské matce a českému otci ve Vancouveru jako syn Walter Talacko, a proto také byla v roce 2012 diskvalifikována ze soutěže Miss Universe Canada.

zdroj: YouTube

Jenna Talackova se s tím ale nesmířila a díky právníkům a peticím dosáhlo toho, že tehdejší vlastník soutěže Miss Universe, nynější americký prezident Donald Trump jí účast v národním kole soutěže nakonec povolil. Talackova v ní ale nezvítězila, takže na světové klání nejela.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islámský stát byl poražen. Brzy vznikne jeho nástupce, varuje profesor

25.03.2019 00:01 Islámský stát (IS) utrpěl velkou ránu, když podle sobotního prohlášení Syrských demokratických sil…

Volby v Thajsku vyhrála Síla lidového státu, vojenská junta tak zůstane u…

24.03.2019 19:20 Aktualizováno Podle upřesňovaných předběžných výsledků vítězí v dnešních parlamentních volbách v Thajsku strana…

Nejbezpečnější a nejčistší město na světě: Čím vším vás může oslovit…

24.03.2019 11:22 Je to už více, než 50 let, co Brity a Japonci okupované město Singapur získalo nezávislost. Dnes se…

Tryzna za oběti teroru v Christchurch: Dorazil i přeživší, střelec ho…

24.03.2019 10:13 V novozélandském městě Christchurch se dnes tisíce lidí zúčastnily tryzny za oběti nedávného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama