Miss Universe se poprvé účastní transgender modelky. Favoritkou je Španělka, bývala mužem

Více než devět desítek krásek bude dnes večer v Thajsku soutěžit o titul Miss Universe 2018. Jednou z favoritek je podle některých médií i Španělka Ángela Ponceová, která se narodila před 27 lety jako muž. Miss Universe se tak poprvé účastní transgenderová osoba, a ne jedna. Také pětadvacetiletá Mongolka Belguun Bacuch nebyla ženou od narození. Za ČR se soutěže účastní Lea Šteflíčková (20).

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Nejkrásnější dívky Česka. Vítězka Lea Šteflíčková uprostřed
doporučujeme

Už na předběžné promenádě v plavkách si tento týden v Thajsku vysloužila Ponceová velký potlesk. Do Thajska vyslalo sevillskou modelku Španělsko, jehož miss se stala letos v červnu, rovněž jako první transgenderová osoba. "Jsem velmi pyšná, že má země píše historii. Chci na Miss Universe přivézt vzkaz pro všechny, aby byli tolerantní a měli rádi sami sebe i ostatní," řekla Ponceová po červnovém vítězství v Tarragoně.

zdroj: YouTube

"Nejsem další misska, která chce mír pro celý svět, chci hlavně vzkázat světu, že důležitá je tolerance, respekt a láska," uvedla v rozhovoru pro deník El País Ponceová, která proslula bojem za práva sexuálních menšin.

Narodila se v jihošpanělském městečku Pilas 18. ledna 1991 jako Ángel Mario Ponce. V 16 letech začala s hormonální terapií, jako 24letá podstoupila vaginoplastiku a týž rok se stala Miss Cádiz 2015.

Ač na veřejnosti to neměla vždy jednoduché, doma ji rodiče odmala respektovali jako dívku. "Pro mé rodiče bylo důležité, abych byla šťastná, nechali mě proto svobodně se vyjádřit, už od malička mi třeba nebránili hrát si s panenkami," popsala dětství španělská miss.

Ke změně pravidel soutěže Miss Universe tak, aby se jí mohly účastnit i transgenderové osoby, přispěl spor modelky Jenny Talackové. Ta se narodila kanadské matce a českému otci ve Vancouveru jako syn Walter Talacko, a proto také byla v roce 2012 diskvalifikována ze soutěže Miss Universe Canada.

zdroj: YouTube

Jenna Talackova se s tím ale nesmířila a díky právníkům a peticím dosáhlo toho, že tehdejší vlastník soutěže Miss Universe, nynější americký prezident Donald Trump jí účast v národním kole soutěže nakonec povolil. Talackova v ní ale nezvítězila, takže na světové klání nejela.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a Jižní Korea plánují obsadit KLDR? Pchjongjang vyvádí kvůli vojenským…

16.07.2019 21:25 Aktualizováno Severní Korea varovala, že by mohla obnovit testy jaderných zbraní a raket dlouhého doletu, pokud…

Poprava se nekonala? Severokorejský vyjednavač je naživu, tvrdí poslanec

16.07.2019 14:49 Severokorejský vyjednávač v jaderných rozhovorech se Spojenými státy Kim Hjok-čchol, kterého nechal…

Trump pobouřil celý svět, řízný vzkaz přišel i z Nového Zélandu

16.07.2019 13:30 Ke kritikům amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu čtyř členek Sněmovny…

180 mrtvých, tisíce domů pod vodou. Monzunové povodně vtrhly i do…

16.07.2019 12:48 Nejméně 180 lidí již zahynulo v důsledku záplav a sesuvů půdy, které v posledních dnech postihly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama