U Austrálie objevili loď mladé jachtařky, opuštěna byla před devíti lety

Téměř devět let po opuštění uprostřed Indického oceánu byla u břehů Jižní Austrálie objevena jachta patřící tehdy mladičké jachtařce, která se na ní plavila kolem světa. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kalifornské dívce bylo v roce 2010 pouhých 16 let, když se pokusila stát se nejmladším člověkem, který obepluje zeměkouli. Plány však překazila bouře, která poničila její loď. Byla zachráněna více než 3200 kilometrů od pobřeží Afriky i Austrálie.

Jachta byla nalezena v pondělí volně unášená proudy dnem vzhůru a pokrytá korýši svijonožci poblíž Klokaního ostrova, který je oblíbenou turistickou destinací ve státě Jižní Austrálie, uvedla místní policie.

"Srdce se mi na chvíli zastavilo," řekla Sunderlandová australským médiím. "Vyvolalo to ve mně mnoho vzpomínek - dobrých i ne tak dobrých - ale bylo bezvadné ji po tak dlouhé době vidět. Vypadala trochu strašidelně ale to se po tak dlouhé době dalo čekat."

Sunderlandová vyplula z Kalifornie v lednu 2010, o pět měsíců později se jí ale v devítimetrových vlnách Indického oceánu rozlomil stěžeň. Na 20 hodin ztratila spojení se svou rodinou. Aktivovaly se světelné bóje, které zahlédlo letadlo letící z australského Perthu, jež následně přivolalo pomoc po moři. Nakonec ji zachránila francouzská rybářská loď, která ji dopravila na ostrov Reunion poblíž Madagaskaru.

Mořeplavkyně se snažila pokořit rekord vytvořený jejím bratrem Zakem, který svět obeplul v roce 2009, když mu bylo 17 let. Její rodiče tenkrát odmítli kritiku, že Abby pustili do takto riskantního podniku. Řekli, že byla dobře připravena i psychicky dobře vybavena na to, aby v plavbě uspěla. Rekord nakonec ještě týž rok překonala šestnáctiletá Jessica Watsonová.

Sunderlandová napsala o svých zážitcích knihu. Nyní žije v Alabamě, je vdaná a má tři děti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí koupíte remdesivir na černém trhu. Ceny jsou však likvidační

08.07.2020 12:07 "Zoufalá situace vyžaduje zoufalá řešení," i tak by se dal charakterizovat boj lidstva s epidemií…

Profesor kritizoval zakrývání pravdy o koronaviru. Čína reagovala tvrdě

08.07.2020 12:00 NÁZOR - Čínské úřady zadržely profesora práva Sü Čang-žuna, který hájil otevřenost a kritizoval…

Hongkong otevřel národní bezpečnostní úřad prosazený Pekingem

08.07.2020 09:12 Nejvyšší hongkongští představitelé se zástupci čínské komunistické strany dnes otevřeli nový…

Americký diplomat Biegun jednal v Jižní Koreji, chtějí eliminovat…

08.07.2020 08:52 Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun dnes jednal s jihokorejskými představiteli o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy