V Číně popravili Jacka Rozparovače. Brutálně mrzačil těla obětí

V Číně byl ve čtvrtek popraven muž, který mezi lety 1988 a 2002 zabil jedenáct žen a dívek. V médiích byl označován jako čínský Jack Rozparovač, protože těla svých obětí často mrzačil. Zadržen byl v srpnu 2016 na základě testu DNA.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Kao Čcheng-jung před soudem
doporučujeme

Kao Čcheng-jung byl ženatý a měl dvě děti. Svou první oběť zabil v květnu 1998, ve stejném roce, kdy se narodil jeho syn. Podle stanice BBC byla tehdy obětí 23letá žena, které útočník zasadil 26 bodných ran. Modus operandi se u dalších vražd podobal. Obětí se většinou stávaly mladé ženy, které žily o samotě. Podle stanice CNN se Kao přiznal k zabití deseti žen a jedné dívky, té bylo teprve osm let.

Často si vybíral ženy, které byly oblečené v červených šatech. Následně je sledoval domů, kde je znásilnil a zabil. Počínal si přitom velmi brutálně, oběti měly podříznutý krk nebo mnohočetná bodná zranění.

Některá těla následně zohavil. Podle informací čínských médií jim často odřezával části pohlavních orgánů. Deník South China Morning Press citoval zdroj obeznámený s průběhem soudu, který řekl, že Kao „pro uspokojení své touhy potupit a poskvrnit těla, mnoho z nich poškodil a zneužil.“

Kao vraždil převážně v okolí města Paj-jin v provincii Kan-su. V době, kdy bylo jeho řádění na vrcholu, se tamní ženy bály samy chodit po ulici, tvrdí BBC. Útoky přestaly v roce 2002, policie však stále nebyla schopná pachatele vypátrat a zatknout. Nakonec pomohla náhoda, když byl Kaoův strýc zadržen pro spáchání drobného přečinu.

Po získání jeho DNA policie zjistila, že se velmi podobá vzorkům zajištěným u obětí tajemného vraha. Kriminalisté proto předpokládali, že se musí jednat o blízkého příbuzného. Díky této stopě již byli schopni získat další důkazy a Kao Čcheng-junga v roce 2016 zadržet. Po absolvování psychologického vyšetření policie stanovila, že má „podezřelý sexuální perverzi a nenávidí ženy.“

Ve vazbě se nakonec k jedenácti vraždám přiznal a v březnu 2017 byl odsouzen k trestu smrti. Není jasné, jak byl sériový vrah popraven. Častou metodou užívanou v Číně však bývá smrtící injekce, nebo poprava zastřelením.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a KLDR obnoví jednání o denuklearizaci? Ledy se hnuly, naznačil poradce

22.08.2019 17:22 Spojené státy a Severní Korea brzy obnoví jednání o denuklearizaci, která stagnují od únorového…

Ambasáda v Singapuru vyjde Česko draze, fungovat má od ledna 2020

22.08.2019 15:39 Čeští diplomaté na novém velvyslanectví v Singapuru by měli začít pracovat od ledna roku 2020.…

Pomsta Číny? Pracovník britského konzulátu byl zatčen kvůli prostituci

22.08.2019 13:51 Důvodem zatčení zaměstnance britského konzulátu v Hongkongu před bezmála 14 dny bylo jeho údajné…

Peking a Londýn na ostří nože. Čína zadržela zaměstnance britského…

21.08.2019 12:17 Čínský zaměstnanec pracující pro britský konzulát v Hongkongu byl zadržen v čínském pohraničním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama