Invaze nebezpečných medúz: V Austrálii zavřeli pláže, tisíce lidí jsou požahány

Úřady v australském státě Queensland na severovýchodě země byly nuceny uzavřít několik pláží. V předchozím týdnu se tam objevilo velké množství měchýřovek portugalských, které o víkendu požahaly přes 3500 lidí. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Žahnutí tohoto živočicha, který vypadá jako medúza, je jedovaté a slabším jedincům může způsobit vážné problémy.

Přidejte svůj názor

Infarkt
doporučujeme

Podle queenslandské pobočky organizace záchranářů Surf Life Saving Australia bylo o víkendu požaháno 3595 lidí. Celkem se zdravotníci v minulém týdnu zabývali více než 13.000 případy žahnutí. Většina incidentů se stala v hustě obydlených oblastech Gold Coast a Sunshine Coast na jihu Queenslandu.

Podle serveru The Telegraph bylo v oblasti od začátku prosince požaháno přes 18.000 lidí, což je až třikrát více než za stejnou dobu v předešlém roce.

Měchýřovka portugalská, nazývaná též "portugalská galéra", je zástupcem žahavců. Její tělo se skládá ze vzduchového měchýře a dlouhých chapadel, která dosahují až 30 metrů. Nejčastěji se vyskytuje v teplých a tropických mořích Atlantiku, Indickém oceánu, Karibském moři a Pacifiku.

Pro člověka je žahnutí měchýřovky portugalské bolestivé, avšak málokdy smrtelné. U někoho může její jed vyvolat alergickou reakci.

Podle médií vyplavily na pobřeží kolonie měchýřovek nebývale silné proudy. Agentura AFP uvedla, že uzavřeno dnes zůstalo nejméně pět pláží.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína vyhrožuje: Schůzka mezi zástupci USA a Tchaj-Wanu je popudila

27.05.2019 10:12 Čínské ministerstvo zahraničí dnes ostře protestovalo proti setkání mezi americkým poradcem pro…

Nový japonský císař přijal prvního zahraničního hosta, byl jím Trump

27.05.2019 09:38 Aktualizováno Nový japonský císař Naruhito dnes ve svém paláci v Tokiu přijal amerického prezidenta Donalda…

Parlamentní volby v Indii vyhrál stávající premiér Módí

26.05.2019 20:21 Indický prezident pověřil sestavením vlády vítěze parlamentních voleb a dosavadního premiéra…

Studená válka s Čínou? Politolog varuje před katastrofálními důsledky

26.05.2019 00:01 Mnoho z nás čeká na nový "Sputnik", moment, kdy výzva Číny přiměje Spojené státy sjednotit se,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama