Nejvíc přeposílaný tweet? Nový rekord drží japonský miliardář

Tweet japonského miliardáře Jusakua Maezawy se stal nejvíce přeposílanou zprávou na sociální síti Twitter. Maezawa umístil svou krátkou zprávu na síť 5. ledna a v současnosti má zpráva už 4,7 milionu retweetnutí, tedy přeposlání jiným lidem. Překonala tak tweet amerického teenagera, který v roce 2017 žádal o retweetnutí své zprávy, aby si zajistil kuřecí nugety z řetězce s rychlým občerstvením Wendy's na rok zdarma.

Přidejte svůj názor

Sociální síť Twitter

Maezawa překonal předchozí rekord teenagera Cartera Wilkinsona už o více než milion retweetnutí. Nicméně Maezawa také svůj rekord výrazně finančně podpořil. Zakladatel japonského řetězce s oděvy Zozo slíbil, že 100 náhodně vybraným lidem, kteří budou sdílet jeho tweet, rozdělí 100 milionů jenů (20,7 milionu Kč).

Maezawa se stal slavný jako bubeník punkové kapely Switch Style. Majetek ale vydělal v módním průmyslu. Hodnota jeho osobního majetku podle odhadů činí téměř tři miliardy dolarů (67 miliard Kč). V západním světě se stal známý koncem loňského roku, kdy byl jmenován prvním soukromým cestujícím pro let kolem Měsíce pořádaný firmou Space X amerického miliardáře Elona Muska.

Předchozí rekordman Wilkinson umístil svůj tweet na sociální síť v květnu 2017. Předtím se zeptal ve Wendy's, kolik by potřeboval retweetů, aby dostal kuřecí nugety na rok zdarma. Řetězec mu tehdy odpověděl, že 18 milionů. Wilkinsonův tweet s textem "Prosím pomozte mi. Muž potřebuje jejich nugety" získal 3,58 milionu retweetnutí. Jeho zprávu přeposlalo i množství celebrit. Cíl sice nesplnil, od Wendy's však nugety na rok zdarma dostal.

Před Wilkinsonem držela více než tři roky rekord americká herečka a moderátorka Ellen DeGeneresová se svým selfie, na kterém byly hvězdy účastnící se předávání filmových Oskarů v roce 2014, napsal server BBC.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti boeingu MAX firmy Lion Air hledali před pádem v příručce, co mají…

21.03.2019 22:33 Piloti letounu Boeing 737 MAX indonéské společnosti Lion Air, na jehož palubě při říjnovém neštěstí…

Rázná reakce po útoku na mešity: Nový Zéland zakazuje útočné pušky

21.03.2019 17:01 Aktualizováno Nový Zéland se po útoku na dvě mešity ve městě Christchurch rozhodl zpřísnit zákony o držení zbraní…

Severokorejci se zřejmě úplně pomátli. Mají vytvořit něco

21.03.2019 16:55 Obyvatelé KLDR dostali velmi specifický úkol. Mají si udržet nezávislost i přesto, že zemřou hlady.…

IS udeřil v Kábulu: Při sérii teroristických útoků šest mrtvých, mnoho…

21.03.2019 14:53 Aktualizováno Nejméně šest lidí zahynulo a dalších 23 utrpělo zranění při dnešním útoku v šíitské čtvrti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama