Mladé dívce v Indii uřízli hlavu. Za vraždou ze cti stojí podle policie rodina

V Indii přitáhl pozornost další případ hromadného znásilnění. Teď se však zdá, že mladou dívku pravděpodobně zavraždila její rodina. Podle policie šlo o vraždu ze cti. Násilí páchané na ženách je v Indii značně rozšířené. V posledních letech tamní vláda zpřísnila tresty za znásilnění. Nově hrozí pachatelům, kteří napadnou děti mladší dvanácti let, i trest smrti.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Indická policie

Tělo 16leté dívky z indického státu Bihár, bylo nalezeno v neděli šestého ledna. Podle rodiny byla pohřešována už od 28. prosince. Dívka byla brutálně zavražděna, měla uříznutou hlavu a řezné rány na hrudi.

Prvotní verze hovořila i o tom, že byla v obličeji polita kyselinou, ty však nakonec policie vyvrátila. Rodina tvrdila, že byla mladá dívka před vraždou hromadně znásilněna. „Šli jsme na stanici, ale policisté nevyplnili zprávu o pohřešované,“ citoval server The Logical Indian blízkého příbuzného rodiny.

Nález ostatků vyvolal ve městě Gaya, odkud dívka pocházela, demonstrace, kterých se účastnily stovky lidí. Ti žádali rychlé vyšetření případu a potrestání viníků. Policii vyčítali, že nekoná dostatečně rychle. Podle deníku Guardian připomněly protesty vlnu demonstrací, která se vzedmula v roce 2012, kdy byla v Dillí hromadně znásilněna mladá studentka. Ta následkům brutálního útoku podlehla.

Nyní však v případu nastal zvrat. Policie některé členy rodiny zatkla a podezírá je z účasti na dívčině vraždě. „Je to případ vraždy ze cti,“ řekl velitel policie ve městě Gaya Radžív Kumara Mishrana. „Dívka z domu s někým odešla 28. prosince, ale po třech dnech se vrátila. To rozhněvalo její rodiče, kteří naplánovali tuto chladnokrevnou vraždu s pomocí svého známého, který pracuje jako řezník.“

Pitva prý vyloučila, že by byla dívka znásilněna. Policie tvrdí, že podezření o vině příbuzných pojala téměř ihned. „Když jsme se pokusili setkat s rodinou dívky, nebylo nám to umožněno. Když s nimi nakonec policie přeji jen mluvila, řekla nám její mladší sestra, že se dívka vrátila domů 31. ledna. Protože byla naposledy viděna ten s den s otcovým přítelem, zatkla policie dotčného muže i dívčiny rodiče,“ řekl podle webu Asianage.com Radžív Mishra.

„Poté, co jsme nalezli tělo, jsme rodiče několikrát předvolali na policejní stanici, ale vymlouvali se a nedorazili. Jejich zvláštní snaha vyhnout se výpovědi jen posílila naše podezření. Mezitím jsme zadrželi toho řezníka, který nám celý incident popsal,“ citují Mishrana noviny Hindustan Times.

Útěky za milenci, nebo naopak před dohodnutými sňatky, jsou podle policie v oblasti často tvrdě trestány. Mladí lidé, kteří se vezmou bez souhlasu rodiny, jsou z konzervativní a patriarchální společnosti vyloučeni a celá rodina je stigmatizována. Proto podle úřadů dochází často k vraždám ze cti. Obzvláště v chudších a venkovských částech Indie je navíc stále silně zakořeněný kastovní systém.

Deník The Guardian cituje statistiku Národního archivu kriminálního úřadu, podle které v roce 2016 v zemi zaznamenali 69 prokázaných vražd ze cti. Podle aktivistů je však skutečné číslo mnohem vyšší.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelci popravili v Thajsku dva buddhistické mnichy

18.01.2019 20:45 Neznámí ozbrojenci dnes na jihu Thajska, v regionu s převážně muslimskou populací, zastřelili dva…

Summit Kim-Trump bude ve Vietnamu? Mělo by to velký význam pro všechny…

18.01.2019 16:05 Vietnam je připraven hostit případný druhý summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a…

Babiš se v Indii sešel s premiérem Módím, chce dostat Tatru z černé listiny

18.01.2019 15:46 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš se dnes v Indii u příležitosti účasti na ekonomickém fóru Vibrant Gujarat…

Babiš chce vztahy ČR s Indií posunout na strategickou úroveň, přivezl…

18.01.2019 09:47 Premiér Andrej Babiš se dnes v indickém státě Gudžarát zúčastnil zahájení investičního fóra Vibrant…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama