Mladé dívce v Indii uřízli hlavu. Za vraždou ze cti stojí podle policie rodina

V Indii přitáhl pozornost další případ hromadného znásilnění. Teď se však zdá, že mladou dívku pravděpodobně zavraždila její rodina. Podle policie šlo o vraždu ze cti. Násilí páchané na ženách je v Indii značně rozšířené. V posledních letech tamní vláda zpřísnila tresty za znásilnění. Nově hrozí pachatelům, kteří napadnou děti mladší dvanácti let, i trest smrti.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Indická policie
doporučujeme

Tělo 16leté dívky z indického státu Bihár, bylo nalezeno v neděli šestého ledna. Podle rodiny byla pohřešována už od 28. prosince. Dívka byla brutálně zavražděna, měla uříznutou hlavu a řezné rány na hrudi.

Prvotní verze hovořila i o tom, že byla v obličeji polita kyselinou, ty však nakonec policie vyvrátila. Rodina tvrdila, že byla mladá dívka před vraždou hromadně znásilněna. „Šli jsme na stanici, ale policisté nevyplnili zprávu o pohřešované,“ citoval server The Logical Indian blízkého příbuzného rodiny.

Nález ostatků vyvolal ve městě Gaya, odkud dívka pocházela, demonstrace, kterých se účastnily stovky lidí. Ti žádali rychlé vyšetření případu a potrestání viníků. Policii vyčítali, že nekoná dostatečně rychle. Podle deníku Guardian připomněly protesty vlnu demonstrací, která se vzedmula v roce 2012, kdy byla v Dillí hromadně znásilněna mladá studentka. Ta následkům brutálního útoku podlehla.

Nyní však v případu nastal zvrat. Policie některé členy rodiny zatkla a podezírá je z účasti na dívčině vraždě. „Je to případ vraždy ze cti,“ řekl velitel policie ve městě Gaya Radžív Kumara Mishrana. „Dívka z domu s někým odešla 28. prosince, ale po třech dnech se vrátila. To rozhněvalo její rodiče, kteří naplánovali tuto chladnokrevnou vraždu s pomocí svého známého, který pracuje jako řezník.“

Pitva prý vyloučila, že by byla dívka znásilněna. Policie tvrdí, že podezření o vině příbuzných pojala téměř ihned. „Když jsme se pokusili setkat s rodinou dívky, nebylo nám to umožněno. Když s nimi nakonec policie přeji jen mluvila, řekla nám její mladší sestra, že se dívka vrátila domů 31. ledna. Protože byla naposledy viděna ten s den s otcovým přítelem, zatkla policie dotčného muže i dívčiny rodiče,“ řekl podle webu Asianage.com Radžív Mishra.

„Poté, co jsme nalezli tělo, jsme rodiče několikrát předvolali na policejní stanici, ale vymlouvali se a nedorazili. Jejich zvláštní snaha vyhnout se výpovědi jen posílila naše podezření. Mezitím jsme zadrželi toho řezníka, který nám celý incident popsal,“ citují Mishrana noviny Hindustan Times.

Útěky za milenci, nebo naopak před dohodnutými sňatky, jsou podle policie v oblasti často tvrdě trestány. Mladí lidé, kteří se vezmou bez souhlasu rodiny, jsou z konzervativní a patriarchální společnosti vyloučeni a celá rodina je stigmatizována. Proto podle úřadů dochází často k vraždám ze cti. Obzvláště v chudších a venkovských částech Indie je navíc stále silně zakořeněný kastovní systém.

Deník The Guardian cituje statistiku Národního archivu kriminálního úřadu, podle které v roce 2016 v zemi zaznamenali 69 prokázaných vražd ze cti. Podle aktivistů je však skutečné číslo mnohem vyšší.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel legendární fanoušek Jamada, byl na všech olympiádách od roku 1964

25.03.2019 09:51 Zemřel legendární japonský fanoušek Naotoši Jamada, který byl od roku 1964 na všech letních…

KLDR vrátila personál na styčný úřad. Odvolala jej teprve v pátek

25.03.2019 09:04 Severní Korea dnes vrátila část personálu na styčný úřad obou korejských států v severokorejském…

Jak se to mohlo stát? Kvůli masakru v Christchurch vznikne zvláštní…

25.03.2019 08:26 Novozélandská vláda zřídí zvláštní komisi, která bude vyšetřovat pozadí teroristického útoku ve…

Islámský stát byl poražen. Brzy vznikne jeho nástupce, varuje profesor

25.03.2019 00:01 Islámský stát (IS) utrpěl velkou ránu, když podle sobotního prohlášení Syrských demokratických sil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama