Slavný duchovní vůdce byl v Indii odsouzen za vraždu novináře

Dříve populární duchovní vůdce Rahím Singh byl dnes v Indii odsouzen za podíl na vraždě novináře, který psal o znásilněních, jichž se guru dopouštěl. Žurnalista byl zastřelen v roce 2002. Za samotná znásilnění byl již Sing odsouzen v roce 2017 ke 20 letům vězení. Podle listu The Guardian protestovalo předloni po vyhlášení rozsudku po celé zemi 150.000 jeho příznivců a při střetech s armádou zemřelo nejméně 30 osob. Dnes ale žádné násilí nepropuklo.

Přidejte svůj názor 1 komentář

ilustrační foto

V dobách své největší slávy se Sing chlubíval, že má po celém světě až 60 milionů příznivců, a stýkal se s nejvýše postavenými politiky. Proslul okázalým životním stylem a spolu s desítkami tisíc svých následovníků obýval rozlehlý ášrám s vlastním hotelem, kinem, továrnami, školami a kriketovým stadionem.

Jeho štěstí se začalo obracet až v roce 2002, kdy jedna z žen z jeho okolí popsala v anonymním dopise indickému premiérovi, že ji duchovní vůdce znásilnil. Informace o dopise ve svých novinách zveřejnil žurnalista Čander Čhatrapatí, který byl několik měsíců poté nalezen zastřelený před svým domem. Jeho syn potom vedl dlouhá léta vyčerpávající kampaň za odsouzení pachatelů.

Dočkal se až dnes, kdy soud seznal Singha vinným z objednání vraždy. Pořádkové síly ve městě, kde soud zasedal, byly připraveny na nepokoje, tentokrát k nim ale nedošlo. Hvězda svatého muže totiž asi definitivně zhasla. Podle listu The Guardian dnes i jeho dříve prosperující ášrám zeje prázdnotou.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tálibán přepadl vojenskou základnu v Afghánistánu, přes 120 mrtvých

21.01.2019 15:30 Aktualizováno Bojovníci Tálibánu dnes ve výcvikovém středisku v provincii Vardak na východě Afghánistánu zabili…

Smutný život dětí v okolí Fukušimy: Kvůli katastrofě nemají normální…

21.01.2019 11:38 Kórijama je zhruba třísettisícové město ležící nedaleko jaderné elektrárny Fukušima. Právě jeho…

Muslimové na ostrově Mindanao hlasují o autonomii. Skončí vleklý konflikt?

21.01.2019 10:42 Muslimové na jihofilipínském ostrově Mindanao dnes hlasují o vzniku nového autonomního regionu,…

Čínská armáda děsí svět. Za pouhých 20 dní ukázala zbraně, které nikdy…

20.01.2019 22:04 Aktualizováno Za pouhých 19 dní od začátku nového kalendářního roku se čínská armáda pochlubila řadou nových,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama