Babiš si v Singapuru vyzkoušel autonomní vozidlo

Premiér Andrej Babiš si dnes v Singapuru prohlédl výzkumné centrum pro vývoj autonomních automobilů CETRAN, kde si vyzkoušel jeden z bezpilotních vozů. Pražská Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) při příležitosti jeho návštěvy podepsala memorandum o porozumění s místní Nanyang Technological University, která na automobilech pracuje. Babiš novinářům řekl, že je dobře, že Česko se bude i prostřednictvím VŠCHT na projektu podílet.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Babiš v prostoru univerzity nejprve absolvoval prohlídku a přednášku, v testovacím prostoru si pak vyzkoušel i jízdu v autonomním autě. "Výzkum, který tady dělají, je budoucnost dopravy ve velkých městech," řekl novinářům premiér.

Singapur podle něj do roku 2022 chce do ulic vypustit autobusy bez řidiče. "Může to být psychologicky problém nastoupit do autobusu, kde není řidič, ale tímto směrem přemýšlejí všichni výrobci aut a autobusů," uvedl.

zdroj: YouTube

Za VŠCHT podepsal memorandum o porozumění Martin Pumera, podle něhož se dokument vztahuje k elektromobilitě. "Za deset let se tu nabrala spousta zahraničních vědců, kteří to celé rozjeli. A ze 120. místa (hodnocení světových univerzit) se dostali téměř do první desítky. Mají obrovský tah na branku od excelentního základního výzkumu až po aplikovaný," řekl novinářům Pumera, který na VŠCHT vede centrum pro pokročilé funkční nanoroboty.

Návštěva centra pro vývoj automobilů byla jedním z posledních bodů Babišovy dvoudenní návštěvy Singapuru. Večer se premiér přesune na dva dny do Thajska, odkud zamíří do Indie.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. Lidé prchali z budov, pět mrtvých…

22.04.2019 14:09 Filipíny dnes zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně, zahynulo při něm pět lidí. Otřesy byly podle…

Teror zhatil Čechům dovolenou: Desítka rekreantů neodletí na Srí Lanku

22.04.2019 13:49 Desítka lidí dnes a v úterý neodletí z Česka kvůli bezpečnosti na Srí Lanku, oznámil internetový…

Kdo spáchal útoky na Srí Lance? Nová exploze vyvolala paniku, prezident…

22.04.2019 13:32 Aktualizováno Nedělní útoky na Srí Lance spáchala místní islamistická skupina a úřady prověřují její eventuální…

Šlo krvavé neděli na Srí Lance zabránit? Úřady věděly o hrozbě od 4. dubna

22.04.2019 11:01 Srí Lanka měla informace o chystaných atentátech už 4. dubna. Na tiskové konferenci to dnes řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama