Taxikář kvůli islámu uřízl šestiletému chlapci hlavu před zraky matky

Saúdskou Arábií otřásl nezvykle brutální případ. Taxikář ve městě Medina uřízl hlavu šestiletému chlapci, kterého s jeho matkou vezl do svatyně. Útok, který podle něj proběhl kvůli islámu, vyvolal masivní vlnu bouřlivých reakcí, která po celém světě každý den nabírá na síle.

Přidejte svůj názor 95 komentářů

Zakaria Al-Jaber

Případ chlapce otřásl celou zemí. Šestiletý Zakaria Al-Jaber cestoval minulý týden s matkou do svatyně taxíkem. Taxikář se matky zeptal, jestli jsou šíitští muslimové, a poté co odpověděla že ano, najednou vůz zastavil.

Následně taxikář vytáhl malého chlapce z auta a odtáhl jej k vedle stojící kavárně, kde rozbil láhev a před zraky matky chlapce podřízl. Poté ho pobodal a nakonec mu uřízl hlavu.

Matka se snažila útočníka zastavit, ale marně. Po činu zkolabovala a nyní trpí silnými traumaty. Muže zadržela policie a šokovaná veřejnost pro něj žádá co nejvyšší trest.

Na internetu se krátce po incidentu rozjela kampaň vyzývající ke spravedlnosti. Pod hashtagem #JusticeforZakaria (spravedlnost za Zakariau) tisíce lidí sdílí fotografie malého chlapec a vyjadřují pohoršení nad brutálním činem.

Ten přitom zůstává stále v jedné věci záhadou. Nikdo vlastně neví, proč útočník tak hanebný a brutální čin spáchal. Některá zahraniční média uvádějí, že dle slov taxikáře mělo jít o pomstu za vyznávání "špatné větve islámu".

Policie však tvrdí, že muž je mentálně postižený, a organizace Shia Rights Watch pro změnu uvedla, že taxikář byl k útoku naveden sektou, která potírá práva muslimů. Náboženský motiv je však podle tamních i britských médií pravděpodobný.

Na internetu truchlí za zabitého chlapec tisíce lidí z celého světa. Rodině vyjadřují nejhlubší soustrast a útok nazývají barbarským. Podle některých lidí nepatří do moderní společnosti.

Vstupte do diskuze (95)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australský Queensland povolí smajlíky na SPZ. Budou se hlasitě smát,…

21.02.2019 07:50 Pokud státní poznávací značka na přání nestačí k vyjádření vaší spletité osobnosti, nemějte obavy -…

Inferno v Dháce: Při mohutném požáru zahynulo nejméně 70 lidí +VIDEO

21.02.2019 07:12 Při mohutném požáru v bangladéšské metropoli Dháce zemřelo nejméně 70 lidí, po dalších možných…

Severokorejští špioni řádili v Evropě? Itálie vyšetřuje únos dcery…

20.02.2019 21:23 Itálie vyšetřuje, zda severokorejská tajná služba neodvlekla z Říma násilím do KLDR dceru…

Trump zamíří do Japonska, jako první zahraniční státník se setká s novým…

20.02.2019 16:59 Americký prezident Donald Trump pravděpodobně vykoná koncem května státní návštěvu Japonska,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama