Taxikář kvůli islámu uřízl šestiletému chlapci hlavu před zraky matky

Saúdskou Arábií otřásl nezvykle brutální případ. Taxikář ve městě Medina uřízl hlavu šestiletému chlapci, kterého s jeho matkou vezl do svatyně. Útok, který podle něj proběhl kvůli islámu, vyvolal masivní vlnu bouřlivých reakcí, která po celém světě každý den nabírá na síle.

Přidejte svůj názor 95 komentářů

Zakaria Al-Jaber
doporučujeme

Případ chlapce otřásl celou zemí. Šestiletý Zakaria Al-Jaber cestoval minulý týden s matkou do svatyně taxíkem. Taxikář se matky zeptal, jestli jsou šíitští muslimové, a poté co odpověděla že ano, najednou vůz zastavil.

Následně taxikář vytáhl malého chlapce z auta a odtáhl jej k vedle stojící kavárně, kde rozbil láhev a před zraky matky chlapce podřízl. Poté ho pobodal a nakonec mu uřízl hlavu.

Matka se snažila útočníka zastavit, ale marně. Po činu zkolabovala a nyní trpí silnými traumaty. Muže zadržela policie a šokovaná veřejnost pro něj žádá co nejvyšší trest.

Na internetu se krátce po incidentu rozjela kampaň vyzývající ke spravedlnosti. Pod hashtagem #JusticeforZakaria (spravedlnost za Zakariau) tisíce lidí sdílí fotografie malého chlapec a vyjadřují pohoršení nad brutálním činem.

Ten přitom zůstává stále v jedné věci záhadou. Nikdo vlastně neví, proč útočník tak hanebný a brutální čin spáchal. Některá zahraniční média uvádějí, že dle slov taxikáře mělo jít o pomstu za vyznávání "špatné větve islámu".

Policie však tvrdí, že muž je mentálně postižený, a organizace Shia Rights Watch pro změnu uvedla, že taxikář byl k útoku naveden sektou, která potírá práva muslimů. Náboženský motiv je však podle tamních i britských médií pravděpodobný.

Na internetu truchlí za zabitého chlapec tisíce lidí z celého světa. Rodině vyjadřují nejhlubší soustrast a útok nazývají barbarským. Podle některých lidí nepatří do moderní společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (95)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filipíny zasáhlo silné zemětřesení. Lidé prchali z budov, pět mrtvých…

22.04.2019 14:09 Filipíny dnes zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně, zahynulo při něm pět lidí. Otřesy byly podle…

Teror zhatil Čechům dovolenou: Desítka rekreantů neodletí na Srí Lanku

22.04.2019 13:49 Desítka lidí dnes a v úterý neodletí z Česka kvůli bezpečnosti na Srí Lanku, oznámil internetový…

Kdo spáchal útoky na Srí Lance? Nová exploze vyvolala paniku, prezident…

22.04.2019 13:32 Aktualizováno Nedělní útoky na Srí Lance spáchala místní islamistická skupina a úřady prověřují její eventuální…

Šlo krvavé neděli na Srí Lance zabránit? Úřady věděly o hrozbě od 4. dubna

22.04.2019 11:01 Srí Lanka měla informace o chystaných atentátech už 4. dubna. Na tiskové konferenci to dnes řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama