O práci kata na Srí Lance je zájem, inzerát přilákal přes 100 uchazečů

Inzerát srílanských úřadů na místo popravčího přilákal více než 100 zájemců. S odvoláním na mluvčího srílanské vězeňské správy o tom dnes informovala agentura Reuters. Země tak pokračuje v plnění svého plánu na obnovení trestu smrti za drogové delikty.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Trest smrti
doporučujeme

Prezident Maithripala Sirisena loni prohlásil, že chce po bezmála půl století trvající pauze obnovit popravy oběšením. Za pašování drog platí na Srí Lance trest smrti, nicméně od roku 1976 není uplatňován.

Přísná politika prosazovaná hlavou státu je zčásti inspirovaná Filipínami, kde ve válce proti drogové kriminalitě rukou policie zahynuly tisíce lidí.

Mluvčí vězeňské služby Thušara Upuldenija uvedl, že 102 lidí zareagovalo na novinový inzerát, v němž srílanské úřady sháněly dva morálně a psychicky silné muže na pozici popravčího. Mezi uchazeči byl také Američan, který však musel být z výběrového řízení vyloučen, neboť jako cizinec nesplňoval předpoklady.

Vláda začala hledat dva popravčí minulý měsíc. Poslední srílanský kat dal výpověď v roce 2014, aniž popravil jediného vězně. Jako důvod uvedl stres, který u něj vyvolával pohled na šibenici. Další představitel této profese, přijatý v loňském roce, se v práci nikdy neukázal.

Ve srílanských věznicích je v celách smrti v současnosti 1300 odsouzených, z toho 48 kvůli kriminalitě spojené s drogami. Pachatelé, kteří mají na svědomí zločiny považované na Srí Lance za hrdelní, jako jsou znásilnění, obchod s drogami nebo vraždy, si v posledních letech odpykávali tresty doživotního vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína vyhrožuje: Schůzka mezi zástupci USA a Tchaj-Wanu je popudila

27.05.2019 10:12 Čínské ministerstvo zahraničí dnes ostře protestovalo proti setkání mezi americkým poradcem pro…

Nový japonský císař přijal prvního zahraničního hosta, byl jím Trump

27.05.2019 09:38 Aktualizováno Nový japonský císař Naruhito dnes ve svém paláci v Tokiu přijal amerického prezidenta Donalda…

Parlamentní volby v Indii vyhrál stávající premiér Módí

26.05.2019 20:21 Indický prezident pověřil sestavením vlády vítěze parlamentních voleb a dosavadního premiéra…

Studená válka s Čínou? Politolog varuje před katastrofálními důsledky

26.05.2019 00:01 Mnoho z nás čeká na nový "Sputnik", moment, kdy výzva Číny přiměje Spojené státy sjednotit se,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama