Za masakr na Zélandu může migrace muslimů? Výrok senátora vyvolal lavinu kritiky

Australský senátor Fraser Anning, který je znám nacionalistickými názory, vinu za dnešní masakr v mešitách na Novém Zélandu připsal muslimskému přistěhovalectví. Nyní za to na internetu čelí tvrdé kritice, ke které se přidal i australský premiér Scott Morrison.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Scott Morrison
doporučujeme

Anning, který je nezávislým senátorem za australský svazový stát Queensland, nejprve na internetu zveřejnil prohlášení, že pravou příčinou krveprolití na Novém Zélandu je přistěhovalecký program, který dovolil muslimským fanatikům přijít do ostrovní země.

Tento příspěvek byl později smazán a místo něj senátor napsal obdobný. "Ještě někdo pochybuje o spojitosti mezi muslimským přistěhovalectvím a násilím?" položil si Anning otázku.

Morrison označil Anningův komentář za nechutný. "Takovéto názory nemají v Austrálii místo," napsal premiér. Anning ho následně obvinil, že žije v bublině. "Copak nevidíte, co se jako důsledek muslimského přistěhovalectví děje v Evropě a Spojeném království?" dodal senátor s tím, že Australané o tohle nestojí.

Anninga po Morrisonovi odsoudil i britský ministr vnitra Sajid Javid, který uvedl, že senátor jen rozdmýchává plameny extremismu.

Kritiku Anning odmítl a na twitteru napsal, že je zvědavý, zda příznivci levice projeví stejný hněv i po teroristickém útoku spáchaném muslimy. Dodal, že pravděpodobně budou mlčet, nebo hovořit o osamělém a psychicky nemocném útočníkovi a o tom, že takový čin nemá nic společného s islámem.

K dnešnímu útoku na dvě mešity v novozélandském městě Christchurch se přihlásil Australan Brenton Tarrant. V manifestu, který před činem zveřejnil, se označil za bělošského nacionalistu.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O novém prezidentovi Srí Lanky je rozhodnuto. K moci se vrací vlivný klan

17.11.2019 13:03 Prezidentské volby na Srí Lance vyhrál ziskem 52,25 procenta hlasů Gotabaja Radžapaksa, bývalý…

Studenti v Hongkongu tvrdě brání univerzity: Hází benzinové bomby,…

17.11.2019 10:11 Aktualizováno Nové násilí vypuklo dnes ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v…

USA a Jižní Korea odkládají vojenské cvičení, KLDR přesto prská

17.11.2019 09:12 Jižní Korea a USA dnes oznámily, že odloží společné vojenské cvičení, které se mělo v regionu…

Nepokoje v Bolívii přerůstají v občanskou válku. 23 mrtvých, desítky…

17.11.2019 08:25 Při nepokojích v Bolívii přišly o život další čtyři osoby. Celkem tak mají politické nepokoje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama