Střelce Tarranta chtěli u soudu napadnout nožem. Ukázal „neonacistické gesto“

Australan Brenton Tarrant, který je podle novozélandské policie pachatelem včerejšího útoku ve městě Christchurch, si dnes u soudu vyslechl obvinění z vraždy. Stání předcházel zajímavý incident, Tarrant si pak neodpustil rozporuplné gesto.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Brenton Tarrant u soudu
doporučujeme

Osmadvacetiletý útočník Brenton Tarrant dorazil k soudu v doprovodu šesti policistů, kteří měli na sobě černé ochranné vesty. Obviněný Australan byl oblečený v bílém vězeňském overalu a na rukou měl pouta.

Tarrant se zprvu usmíval, postupem času mu ale úsměv na tváři ztuhl. Během krátkého stání byl obviněn z jedné vraždy, policie ale uvedla, že další obvinění budou následovat během dubnového slyšení.

Obviněný útočník se několikrát otočil na přítomné novináře, kteří byli na rozdíl od veřejnosti k soudu připuštěni ve veřejném zájmu. Soud však médiím přikázal, aby na fotografiích a televizních záběrech rozostřila jeho obličej.

Video ze soudního stání. (3:03) | zdroj: YouTube

Právě kamery zachytily moment, kdy Tarrant ukázal symbol, který bývá mylně označován za neonacistické gesto. Podle rozšířeného hoaxu mají prsty tvořit písmena WP, tedy zkratku slov White Power (bílá síla). Běžní lidé však toto gesto už roky používají pro projevení spokojenosti či vyjádření toho, že je vše v pořádku.

U vchodu do soudní budovy čekali na dnešní rozhodnutí někteří příbuzní obětí. Samotnému stání dokonce předcházel incident, při němž se blíže nespecifikovaná osoba pokusila dostat do budovy s nožem za účelem napadení Tarranta.

Při páteční masové střelbě, kterou má podle všeho Tarrant na svědomí, zemřelo nejméně 49 osob, další desítky lidí se však pohřešují a přinejmenším deset osob leží v kritickém stavu v nemocnici. Osmadvacetiletý Australan útok přenášel živě na sociální síti.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boj dobra se zlem? Muž ze CIA natvrdo promluvil o Afghánistánu

18.08.2019 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Každý, kdo hledá v Afghánistánu jednoduchý příběh boje dobra se zlem nebo umírněných s…

Drama v Číně se rozrůstá. V Austrálii se poprali Číňané

17.08.2019 12:50 Policie v australském městě Melbourne vydala dnes varování poté, co zde v pátek večer vypukly menší…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

V čem spočívá síla severokorejské armády? Historik poukázal na opomíjený…

17.08.2019 00:01 NÁZOR - Severní Korea pokračuje v raketových testech, které označuje za "vážné varování" Jižní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama