Monstrum, jako dítě byl krutý. Tarrantovo rodiště je v šoku

Obyvatele ospalého australského městečka Graftonu, kteří Brentona Tarranta znali od dětství, tvrdí, že nikdy neprojevoval sklony k takovému zlu, jaké zřejmě prokázal v novozélandském městě Christchurchi, napsala agentura AP. Při útocích ve dvou mešitách v Christchurchi zemřelo v pátek nejméně 49 lidí.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Brenton Tarrant (útočník z Christchurch)
doporučujeme

Hlavní podezřelý ze spáchání tohoto masakru, nejhoršího incidentu s hromadným postřílením lidí v moderních dějinách Nového Zélandu, vyrůstal ve skromném domě v Graftonu. Jde o město s přibližně 20.000 obyvatel na řece Clarence River ve státě Nový Jižní Wales.

Zpravodajka australské televizní stanice ABC Jennifer Huxleyová hovořila s několika Tarrantovými bývalými spolužáky z místní střední školy. "Vzpomínají na něj spíše jako na takového třídního klauna," uvedla novinářka. "Učitelé si ho ale pamatují jako trochu rušivého studenta, který měl občas sklony být docela krutý ke svým spolužákům. Mají nicméně problém vyrovnat se s tím, že tento žák, kterého v Graftonu učili, je spojený s událostmi v Christchurchi," dodala Huxleyová.

Po absolvování střední školy se Tarrant stal osobním trenérem v městském squashovém a fitnessovém centru. Tam také ještě předtím začal trénovat ve fanatické snaze získat sílu. "Jsem zatracené monstrum mocné vůle. Potřebuji jenom cíl nebo objekt, na němž bych mohl pracovat," napsal na sociálních médiích v roce 2011, rok po úmrtí svého otce.

Šéfka fitnessového centra Tracey Grayová se brání přijmout to, že horlivý fitness trenér, kterého zaměstnala, je muž obviněný z hrůzného nenávistného zločinu v Christchurchi. "Nemůžu... uvěřit, že někdo, s kým jsem každý den byla v kontaktu, by byl schopen něčeho tak extrémního," řekla televizní stanici Nine Network.

List Sydney Morning Herald napsal, že Tarrant vedle práce ve fitnessovém centru rovněž zdarma vedl sportovní programy pro děti. Grayová uvedla, že Tarrant opustil Grafton v roce 2012.

Tarrant pak jezdil po světě, přičemž navštívil, byť jen sporadicky, i Nový Zéland. V Austrálii podle tamní policie strávil v posledních čtyřech letech málo času. Zjevný pachatel pátečního masakru sám napsal, že své rasistické názory získal během cestování po Evropě v roce 2017.

Pracovnice Graftonské tiskové agentury, která prozradila jen své křestní jméno Brigita, televizi ABC řekla, že místní obyvatelé události v Christchurchi šokovaly. "Je to skutečně velmi znepokojivé. Myslím, že to musí být zneklidňující skoro pro každého. Je to něco, co byste neočekávali od někoho z tak malé komunity, kde se všichni dobře znají," uvedla Brigita.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí kolem Hongkongu roste. Trump důrazně varoval Čínu před použitím síly

19.08.2019 07:42 Americký prezident Donald Trump v neděli varoval Čínu před použitím násilí proti demonstrantům v…

Boj dobra se zlem? Muž ze CIA natvrdo promluvil o Afghánistánu

18.08.2019 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Každý, kdo hledá v Afghánistánu jednoduchý příběh boje dobra se zlem nebo umírněných s…

Drama v Číně se rozrůstá. V Austrálii se poprali Číňané

17.08.2019 12:50 Policie v australském městě Melbourne vydala dnes varování poté, co zde v pátek večer vypukly menší…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama