Češka si v Nepálu prošla peklem. Buddhistická sekta ji opakovaně týrala

Padesátiletá Česka odcestovala před sedmi lety do Nepálu, aby se stala členkou buddhistické sekty. V prosinci 2018 se konečně dostala do Indie a zásluhou jedné organizace z Dillí se vrátila do České republiky. O případu v týdnu informoval indický server New Indian Express.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Buddhističtí mniši, ilustrační fotografie

Padesátiletá Češka ilegálně vstoupila do Indie ze sousedního Nepálu, kde se podle vlastních slov stala obětí mučení ze strany buddhistického vůdce. Organizace Delhi Commission for Women v úterý potvrdila, že žena byla odeslána zpět do České republiky. Před příchodem do Indie přišla o veškeré doklady včetně cestovního pasu.

„Poté, co dorazila do Dillí, přišla na tamní českou ambasádu, aby požádala o dočasný cestovní pas, tam jí ale nedokázali pomoct se zprostředkováním repatriace,“ uvedla šéfka organizace Delhi Commission for Women Swati Maliwalová.

Žena se tak obrátila právě na zmíněnou organizaci, jejímž představitelům řekla, že se v roce 2012 připojila k buddhistické sektě v Nepálu. Učinila tak po smrti svého syna. Padesátiletá žena uvedla, že byla připoutána řetězy a opakovaně se stávala obětí týrání.

Zároveň prozradila, že se jí podařilo utéct a vrátit domů s pomocí několika zahraničních turistů. Po čtyřech měsících se ale do Nepálu vrátila se snahou pomoci dalším uvězněným ženám.

„Strávila tím čtyři roky, ale proti protřelému buddhistickému lídrovi s kontakty nedokázala obrátit úřady. Po letech přišla i o finanční podporu přátel, kteří ji v boji za spravedlnost podporovali,“ stojí ve vyjádření Delhi Commission for Women.

Postupem času upadla padesátiletá Češka do chudoby a nemohla si obnovit víza, v Nepálu tedy žila jako ilegální imigrant. V prosinci loňského roku ji skupina německých turistů pomohla zachránit a dostat do Indie.

„Museli jsme mnohokrát navštívit vízový úřad a stálo nás spoustu sil, abychom uspěli se žádostí o vízum. Jakmile se to podařilo, ihned odcestovala z Indie a teď už je zpátky v České republice,“ potvrdili zástupci organizace.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změny v Kazachstánu: Prezidentem je Tokajev, už stihl přejmenovat metropoli

20.03.2019 13:28 Aktualizováno Kazašský parlament dnes schválil přejmenování hlavního města země, které nyní namísto Astany ponese…

Japonsko jde tvrdě proti KLDR, sankce prodlouží o další dva roky

20.03.2019 10:34 Japonsko jednostranně prodlouží o další dva roky sankce vůči Severní Koreji. Podle agentury Reuters…

Šokující roztržka: Australský premiér zkritizoval Erdogana, omluvu…

20.03.2019 07:17 Aktualizováno Australský premiér Scott Morrison dnes odsoudil jako "nerozvážné, hanebné a hluboce urážlivé"…

Začaly pohřby obětí masakru v Christchurch

20.03.2019 07:13 Aktualizováno Na Novém Zélandu dnes pochovali první dvě z padesátky obětí střelby ve dvou mešitách ve městě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama