Katastrofa: Masy bahna a kamení smetly část provincie Papua, 89 mrtvých

Počet obětí záplav a sesuvů půdy v nejvýchodnější indonéské provincii Papua vzrostl na 89 a další desítky lidí se pohřešují. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady. Katastrofální povodně oblast postihly po bouřkových deštích, jež se přehnaly přes místní pohoří Kyklopy, které vesničané z velké části odlesnili.

Přidejte svůj názor

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Mluvčí indonéského úřadu pro zmírňování následků katastrof Sutopo Purwo Nugroho řekl, že nejvíce zasažený je okres Sentani, kde se tuny bahna, kamení a vyvrácených stromů sesunuly z přilehlé hory do řeky vylité z břehů.

Ze zemského povrchu přitom vymazaly všechno, co jim stálo v cestě, včetně obydlí místních obyvatel. Mluvčí uvedl, že záchranáři dosud vyprostili z bahna a sutin zničených domů 89 těl. Zraněno bylo 159 lidí a 74 se jich pohřešuje.

Prezident země Joko Widodo vyzval k urychlené evakuaci obyvatel zdevastovaných obcí. Více než 4000 lidí už muselo své domovy opustit a nouzově přebývají ve stanech, školách a veřejných budovách. Mezi zachráněnými je pětiměsíční chlapec, který byl vyproštěn po několika hodinách strávených pod sutinami.

Podle mluvčího armády Muhammada Aidiho se na vyprošťovacích operacích podílí více než 1600 záchranářů, policistů a vojáků. Kvůli nedostatku těžké techniky však čelí potížím s množstvím nahromaděného bahna a trosek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud řešil kauzu vražedného domina. Žádný ze zabijáků neměl zájem zločin…

22.10.2019 17:38 Soud v Číně po třech letech vynesl rozsudek nad skupinou nájemných vrahů, z nichž žádný neměl zájem…

Babiš je uchvácen intronizací, rád by uvítal japonského císaře v Praze

22.10.2019 16:14 Český premiér Andrej Babiš se dnes v japonské metropoli společně s představiteli dalších více než…

Japonský císař Naruhito byl intronizován, šaty jeho manželky vážily 15 kilo

22.10.2019 11:21 Aktualizováno Nový japonský císař Naruhito (59) byl oficiálně uveden na trůn. Při slavnostní ceremonii se zavázal…

Atol Midway vydal tajemství: Výzkumníci objevili vraky válečných lodí …

22.10.2019 07:46 Výzkumníci nalezli v Tichém oceánu vraky dvou japonských letadlových lodí, které potopili Američané…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama