Blog v Číně kritizoval energii budovy, zaplatí velkou pokutu

Soud v Číně nařídil provozovateli blogu zaplatit realitní společnosti odškodnění ve výši 29.000 dolarů (asi 657.000 korun) za poškození její pověsti. Na své platformě totiž zveřejnil článek o negativní energii v jednom z jejích kancelářských objektů. Upozornil na to dnes britský list The Guardian.

Čína, ilustrační foto
doporučujeme

Text, který byl na platformě WeChat zveřejněn loni v listopadu, uvádí, že areál společnosti Soho China v čínské metropoli Pekingu přináší svým nájemcům smůlu, protože budova nerespektuje principy učení feng-šuej, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Článek přirovnal strukturu budovy k "prasečí ledvině" a předpověděl společnostem, které v ní sídlí, velké nezdary.

Zpráva, která si dobírala komplex tří budov připomínající kulaté oblázky, se šířila i po sociálních sítích a měla více než 100.000 zhlédnutí, než byla odstraněna. Budovu navrhla světoznámá architektka Zaha Hadidová.

Podle rozhodnutí soudu byla "pověra" o feng-šuej použita, aby realitní společnost poškodila. Provozovatel blogu musí zaplatit pokutu a firmě se veřejně omluvit.

Feng-šuej má v Číně dlouholetou tradici. Ačkoliv je nyní tento trend spíše na ústupu, řada architektů ho stále využívá při určování umístění a uspořádání budov.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama