Barmský prezident amnestoval přes 9000 vězňů, novináři Reuters mají smůlu

Barmské úřady dnes začaly propouštět z věznic více než 9000 odsouzených, kterým prezident Win Myin při příležitosti barmského Nového roku udělil amnestii. Informovala o tom agentura Reuters. Prezident oznámil, že amnestie se týká 9353 vězňů, mezi nimiž je 16 cizinců. Amnestování vězňů u příležitosti Nového roku je v Barmě pravidelnou záležitostí.

Přidejte svůj názor

Věznice
doporučujeme

Nezávislé Sdružení pro podporu politických vězňů (AAPP) uvedlo, že několik káznic začalo s propouštěním dnes brzy odpoledne místního času (dnes ráno SELČ) a že mezi osvobozenými jsou i dva vězni svědomí.

Podle AAPP v Barmě si nyní odpykává trest nebo čeká na soud 364 politických vězňů, včetně lidí, kteří kritizovali mocnou armádu země, a aktivistů z řad etnických menšin.

Mezi amnestovanými nejsou dva reportéři agentury Reuters, kteří byli loni v září odsouzeni k sedmiletému vězení za neoprávněné držení tajných státních dokumentů. Agentuře Reuters to řekl vysoký představitel věznice Insein na okraji největšího barmského města Rangúnu, ve které se žurnalisté nacházejí. Novináři psali o tématu pronásledovaného muslimského menšinového etnika Rohingů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za útoky na Srí Lance stojí klerik Zahrán Haším, objevily se o něm první…

23.04.2019 21:11 Aktualizováno K nedělním atentátům na kostely a hotely na Srí Lance se dnes přihlásila teroristická organizace…

Neuvěřitelný příběh. Vědci vážili dlouhou cestu z Česka do Indie, aby…

23.04.2019 17:02 Šest tisíc kilometrů od sebe dělí Prahu a Dillí, přesto se dvojice indických vědců žijící v Česku…

Čína předvedla první torpédoborec nové generace. Měly by se USA bát?

23.04.2019 17:02 Aktualizováno Čína dnes na přehlídce vojenského námořnictva představila první torpédoborec nové generace, z nějž…

Skončil islámský stát? Skryté manévry pokračují. Kdo má zájem na přesunu…

23.04.2019 16:42 Po své porážce v Iráku a Sýrii by mohl islámský stát (ISIS) přestavět svůj teroristický stát v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama