Ozbrojenci v Pákistánu unesli autobus, povraždili 14 cestujících

Ozbrojenci dnes zabili 14 lidí, kteří cestovali několika různými autobusy v provincii Balúčistán na jihozápadě Pákistánu. K útoku se podle agentury AFP přihlásila balúčská separatistická organizace BRAS.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Islamisté, ilustrační fotografie
doporučujeme

Útočníci časně ráno přepadli několik autobusů jedoucích po silnici, která spojuje město Karáčí s velkým přístavem Gvádar, a vyvedli z nich pasažéry, jimž prohlédli doklady. Pak odvedli ty, kteří nepocházeli z Balúčistánu, prohlásil představitel provinčního ministerstva vnitra Haidar Alí.

Mluvčí separatistické skupiny BRAS Balúč Chán řekl, že všichni zabití "byli podle dokladů příslušníky pákistánského námořnictva či pobřežní stráže". Žádný jiný cestující usmrcen podle něj nebyl.

Útočníků bylo asi 25 a měli na sobě uniformy polovojenských jednotek. Oběti byly nalezeny se spoutanýma rukama a nohama asi v polovině cesty mezi Karáčí a Gvádarem.

Balúčistán, který je bohatý na ropu, zemní plyn a nerosty, je od roku 2004 dějištěm konfliktu mezi separatisty a pákistánskou armádou. Bojovníci za nezávislost obviňují vládu, že sice v provincii těží přírodní zdroje, ale ze získaných prostředků nic nedává na zlepšení situace chudého obyvatelstva.

Terčem balúčských separatistů se kromě příslušníků pákistánských bezpečnostních sil pravidelně stávají cizinci či Pákistánci z jiných oblastí země, kteří podle nich k využívání přírodního bohatství Balúčistánu na úkor místních lidí přispívají.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový japonský císař přijal prvního zahraničního hosta, byl jím Trump

27.05.2019 09:38 Aktualizováno Nový japonský císař Naruhito dnes ve svém paláci v Tokiu přijal amerického prezidenta Donalda…

Parlamentní volby v Indii vyhrál stávající premiér Módí

26.05.2019 20:21 Indický prezident pověřil sestavením vlády vítěze parlamentních voleb a dosavadního premiéra…

Studená válka s Čínou? Politolog varuje před katastrofálními důsledky

26.05.2019 00:01 Mnoho z nás čeká na nový "Sputnik", moment, kdy výzva Číny přiměje Spojené státy sjednotit se,…

Muslimové předstírají, že jsou kuchaři a číšníci. Hlídají, kdo porušuje…

25.05.2019 16:42 Během posvátného islámského měsíce Ramadánu se musí muslimové od úsvitu do západu slunce postit.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama