KLDR odepsala Pompea, na jednání o jaderném odzbrojení ho nechce

Severní Korea si nepřeje, aby byl do rozhovorů o odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova nadále zapojen americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Uvedla to dnes severokorejská státní média, podle nichž šéf americké diplomacie nese vinu za to, že rozhovory stagnují. Pchjongjang chce, aby ho nahradil člověk, který je "v jednání opatrnější a vyzrálejší".

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mike Pompeo s Kim Čong-Unem
doporučujeme

"Obávám se, že pokud se Mike Pompeo bude nadále účastnit rozhovorů... pak se tyto rozhovory opět zhroutí," řekl šéf oddělení pro americké záležitosti na severokorejském ministerstvu zahraničí Kwon Čong-kun oficiální tiskové agentuře KCNA. "Proto doufáme, že v případě obnovy dialogu se Spojenými státy nebude naším protějškem v jednání Mike Pompeo," dodal.

Šéf americké diplomacie je severokorejské straně trnem v oku již dlouhou dobu. Minulý měsíc severokorejský režim obvinil Mikea Pompea a poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona z neúspěchu summitu USA-KLDR, který se konal v únoru ve vietnamské metropoli Hanoji a skončil bez dohody.

Únorové setkání vůdce KLDR Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa údajně ztroskotalo na tématu sankcí, které byly na KLDR uvaleny za její jaderné a raketové zbrojní programy. Pompeo a Bolton "vytvořili atmosféru nepřátelství a nedůvěry, a tím znemožnili konstruktivní snahu o jednání mezi nejvyššími představiteli obou zemí", uvedla tehdy náměstkyně ministra zahraničí KLDR Čche Son-hui.

V loňském roce zase Severní Korea přirovnala Pompea ke gangsterům. Po jedné z jeho cest do KLDR Pchjongjang odsoudil "gangsterské" požadavky, které Pompeo vznáší při vyjednávání o jaderném odzbrojení na Korejském poloostrově.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie v Indii: Při požáru nákupního střediska zemřelo 17 dětí

24.05.2019 20:56 Nejméně 17 studentů dnes zahynulo při požáru, který vypukl v komerčním středisku ve městě Surat v…

Tragédie na přelidněné stezce na Everest: Čtyři horolezci zemřeli

24.05.2019 14:39 Stovky horolezců, kteří se rozhodli využít tento týden příznivého počasí ke zdolání Mount Everestu,…

Interpol rozbil síť pedofilů, zachránil 50 dětí

23.05.2019 21:47 Při mezinárodní operaci zaměřené proti síti pedofilů fungující v anonymní části internetu…

Čína drží muslimskou menšinu ve virtuální kleci, píše NYT

23.05.2019 15:17 Čína používá vysoce vyspělé monitorovací technologie ke sledování etnických menšin žijících na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama