Summit KLDR-Rusko: Kim Čong-un se sejde s Putinem, přípravy jsou v plném proudu

Šéf kanceláře severokorejského vůdce Kim Čong-una navštívil ruské dálnovýchodní město Vladivostok, kde nejspíše dolaďoval detaily summitu nejvyššího představitele KLDR s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Dnes to s odkazem na informace některých médií uvedla agentura Interfax. Schůzka na nejvyšší úrovni se podle japonské agentury Kjódó uskuteční za týden. Kreml se k těmto informacím nevyjádřil.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Kim Čong-un
doporučujeme

Japonská televize Fuji TV již ve středu zveřejnila fotografii personálního vedoucího Kimovy kanceláře Kim Čchang-sona, jak si prohlíží prostory vladivostockého vlakového nádraží. Zdroj z ruských vládních kruhů Interfaxu nyní potvrdil, že se nejspíše jednalo o přípravu vrcholné schůzky.

"Ano, Kim Čchang-son je ve Vladivostoku. Cíl jeho návštěvy se potvrzuje. Pravděpodobně přijel kvůli řešení otázek spojených s organizací schůzky," sdělil. Kim Čchang-son má v rámci severokorejské administrativy na starosti logistickou přípravu cest svého šéfa do zahraničí.

Podle japonské agentury Kjódó bude Rusko hostit setkání obou státníků 24. a 25. dubna. Kim Čchang-son v této věci navštívil Rusko už v březnu, uvádí agentura.

Místem schůzky bude zřejmě právě Vladivostok, kde se má Putin zastavit při své cestě na pekingský summit věnovaný čínskému projektu nové Hedvábné stezky a konaný ve dnech 26. a 27. dubna. Poradce hlavy ruského státu Jurij Ušakov uvedl, že přípravy na návštěvu severokorejského vůdce v Rusku jsou v "aktivní fázi" a že se setkání může odehrát v jakémkoliv městě.

Ruská média nicméně spekulují, že se uskuteční v kampusu Dálněvýchodní federální univerzity na ostrově Russkij nedaleko Vladivostoku. Tamní studenti již podle tisku obdrželi zprávu o přeložení přednášek v předpokládané době vrcholné schůzky kvůli "návštěvě oficiálních delegací".

Informace o summitu přicházejí v době zvýšeného napětí vyvolaného dnešním severokorejským testem nové taktické naváděné zbraně. Únorová schůzka ve vietnamské Hanoji mezi Kim Čong-unem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který se snaží severokorejského diktátora přesvědčit o jaderném odzbrojení Korejského poloostrova výměnou za zrušení sankcí, skončila neúspěchem.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový japonský císař přijal prvního zahraničního hosta, byl jím Trump

27.05.2019 07:38 Nový japonský císař Naruhito dnes ve svém paláci v Tokiu přijal amerického prezidenta Donalda…

Parlamentní volby v Indii vyhrál stávající premiér Módí

26.05.2019 20:21 Indický prezident pověřil sestavením vlády vítěze parlamentních voleb a dosavadního premiéra…

Studená válka s Čínou? Politolog varuje před katastrofálními důsledky

26.05.2019 00:01 Mnoho z nás čeká na nový "Sputnik", moment, kdy výzva Číny přiměje Spojené státy sjednotit se,…

Muslimové předstírají, že jsou kuchaři a číšníci. Hlídají, kdo porušuje…

25.05.2019 16:42 Během posvátného islámského měsíce Ramadánu se musí muslimové od úsvitu do západu slunce postit.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama