Krvavé Velikonoce na Filipínách: Několik fanatiků se nechalo ukřižovat či bičovat

Několik katolických radikálů se dnes nechalo na Filipínách ukřižovat při tradičním rituálu připomínajícím utrpení Ježíše Krista. Mnoho dalších lidí si bičovalo záda v naději, že tak smyjí své hříchy a zajistí uzdravení svých blízkých či úspěšnější život. Krvavý obřad, který se katolické církvi příliš nezamlouvá, sledovaly tisíce lidí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Velikonoce
doporučujeme

Radikální věřící, kteří se rozhodli nechat ukřižovat, doprovodili na vrch u obce San Pedro Cutud vesničané převlečení za římské setníky a přibili je na kříže. Podobné scény se odehrávaly i v jiných městečkách na severu Filipín.

Před sehraným ukřižováním se jiní kajícníci s trnovými korunami na hlavách bili do holých zad ostrými bambusovými tyčemi, někteří si je nechali pořezat žiletkou, aby jim tekla krev.

zdroj: YouTube

Devětapadesátiletý malíř Ruben Enaje se nechal na kříž přitlouci už třiatřicetkrát. Vysvětluje, že jde o výraz vděčnosti za to, že přežil pád z budovy. "Příští rok se dostanu do seniorského věku. Naše kosti jsou trochu jiné, začínáte být rozbolavělý. Tuto tradici předám někomu mladšímu," plánuje tento muž.

Mary Jane Sazonová si muka Ježíše Krista na kříži připomněla letos pošestnácté. "Když se takto oddám, moje modlitby se vyplní," tvrdí a dodává, že když tradici přerušila, vrátily se jí zdravotní problémy.

V San Fernandu se nechal ukřižovat 62letý rybář Wilfredo Salvador, který tímto způsobem děkuje za to, že překonal psychické zhroucení. Na kříži visel jen krátce, než ho z něho sousedé sundali. Pak si nechal ve stanu zdravotníků obvázat rány a odešel domů.

Agentura AP připomíná, že k přitlučení dobrovolníků na kříž se používají vysterilizované hřebíky, po snětí z kříže je prohlédnou zdravotníci, aby se ujistili, že jejich zranění nejsou komplikovaná.

Katolická církev věřící na Filipínách opakovaně vyzývá, aby si Velký pátek místo těchto krvavých rituálů připomínali raději modlitbou a dobročinností.

Filipíny jsou největší katolická země v Asii. Z jejích 106,5 milionu obyvatel je skoro 80 procent katolíků. Jde o dědictví někdejší více než 300leté španělské nadvlády nad Filipínami.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Geneticky modifikovaní lidé? Hrozba, zní z USA

25.05.2019 00:01 Čínský vědec Che Ťien-kchuej loni v listopadu oznámil, že experimentuje s dědičnými genetickými…

Tragédie v Indii: Při požáru nákupního střediska zemřelo 17 dětí

24.05.2019 20:56 Nejméně 17 studentů dnes zahynulo při požáru, který vypukl v komerčním středisku ve městě Surat v…

Tragédie na přelidněné stezce na Everest: Čtyři horolezci zemřeli

24.05.2019 14:39 Stovky horolezců, kteří se rozhodli využít tento týden příznivého počasí ke zdolání Mount Everestu,…

Interpol rozbil síť pedofilů, zachránil 50 dětí

23.05.2019 21:47 Při mezinárodní operaci zaměřené proti síti pedofilů fungující v anonymní části internetu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama