K útoku na ministerstvo v Kábulu se přihlásil IS, počet mrtvých vzrostl

K sobotnímu atentátu na afghánské ministerstvo informací v Kábulu, při němž zemřelo podle nové bilance deset lidí, se dnes prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Islamistické radikální hnutí Tálibán, které stojí obvykle za teroristickými útoky v Afghánistánu, už v sobotu uvedlo, že útok neprovedli jeho lidé.

Radikálové z Islámského státu
doporučujeme

U budovy ministerstva informací v Kábulu se v sobotu nejprve odpálil sebevražedný atentátník, který tak uvolnil cestu do přísně střeženého objektu třem komplicům. S nimi pak bezpečnostní složky bojovaly několik hodin, než je zastřelily. Ve vládní budově, která je se svými osmnácti patry označovaná za nejvyšší v Kábulu, bylo v době útoku asi 2000 lidí.

Podle aktualizované bilance, kterou zveřejnilo afghánské ministerstvo vnitra a o níž informovala dnes agentura AFP, si sobotní útok vyžádal deset obětí, z toho sedm civilistů. Pět dalších osob bylo zraněno.

V Afghánistánu operuje od roku 2015 odnož IS, která tam bojuje proti místní vládě, i proti radikálnímu hnutí Táliban. Počet bojovníků IS v Afghánistánu odhaduje americké ministerstvo obrany na dva tisíce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama