Neuvěřitelný příběh. Vědci vážili dlouhou cestu z Česka do Indie, aby hlasovali ve volbách

Šest tisíc kilometrů od sebe dělí Prahu a Dillí, přesto se dvojice indických vědců žijící v Česku rozhodla, že svůj hlas v právě probíhajících indických volbách rozhodně nenechá propadnout. O neuvěřitelném příběhu informuje tamní server Deccan Herald.

Ilustrační foto.
doporučujeme

Dnes začala v Indii třetí a zatím nejrozsáhlejší ze sedmi fází tamních parlamentních voleb, které skončí až 19. května. Nyní se však volí hned v 15 indických státech najednou a jedním z nich je svazový stát Karnátaka v jihozápadní Indii.

Jak informuje server Deccan Herald, až tam vážili cestu z České republiky dva indičtí vědci Sowmya a Vineet jenom kvůli tomu, aby se probíhajících parlamentních voleb mohli zúčastnit. Shodou okolností je navíc čekalo další cestování i v rodné zemi, protože každý z nich musel volit v jiném městě.

„Volit je naše právo. Fakt, že jsme hlasovali, z nás dělá hrdé Indy. Našich reprezentantů se můžeme ptát jen v případě, že využijeme volební právo. Proto jsme přijeli volit bez ohledu na to, kolik nás to stálo,“ uvedla za manželský pár pro Deccan Herald Sowmya.

Svůj hlas dnes v domovském státě Gudžarát odevzdal i úřadující premiér a favorit voleb Naréndra Módí. Ten nejprve vyzvedl svou matku, s níž se následně vydal do volební místnosti v otevřeném džípu.

Do dnešního poledne místního času odhlasovala téměř čtvrtina voličů. Během dneška může k urnám přijít až 188 milionů voličů, celkově může do 19. května volit 900 milionů z 1,3 miliardy indických obyvatel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Při nehodě autobusu vezoucího poutníky zemřelo v Pákistánu nejméně 20 lidí

11.06.2021 10:59 Při nehodě přeplněného autobusu vezoucího poutníky dnes na jihozápadě Pákistánu zemřelo nejméně 20…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama