Thajsko chystá korunovaci krále, země se zahalila do žluté

Týden před chystanou korunovací thajského krále Mahá Vatčirálongkóna se thajská metropole Bangkok pomalu odívá do žluté barvy. Thajská vojenská vláda vyzvala obyvatele, aby na počest monarchy nosili žluté oblečení, a podle agentury DPA mnozí z nich výzvu uposlechli. Platí to hlavně pro představitele vládních úřadů a další státní zaměstnance. V ulicích se vyrojila řada stánků, kde je možné si za 100 bátů (72 Kč) koupit žluté tričko s límečkem.

Thajsko
doporučujeme

Nařízení úřadů oblékat žlutou barvu je v platnosti od začátku měsíce, zatím ale není nijak zvlášť vymáháno. To by se v následujících dnech mohlo změnit, uvádí DPA. Výzva platí nejen pro hlavní město, ale i pro zbytek země se zhruba 70 miliony obyvatel.

Šestašedesátiletý král Mahá Vatčirálongkón je v úřadu už dva a půl roku, oficiální korunovace se ale uskuteční až příští týden v sobotu. Žlutou barvu, symbolizující v Thajsku monarchii, mají lidé nosit až do králových narozenin připadajících na 28. července.

Ve žlutém saku je nyní pravidelně vídán jak šéf vojenské junty Prajutch Čan-Oča, tak i jeho ministři. Stejný dress code byl vydán i pro tiskovou konferenci, na níž se mají novináři v pátek dozvědět podrobnosti o průběhu korunovace. Žurnalisté mají dorazit v "elegantní žluté polokošili", píše DPA.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama