Princ William se setkal s přeživšími útoků v Christchurch, palác zveřejnil dojemné fotky

Britský princ William se dnes na návštěvě Nového Zélandu setkal s lidmi, kteří přežili nedávné teroristické útoky na dvě mešity ve městě Christchurch. William podle agentury Reuters předtím společně s novozélandskou premiérkou Jacindou Ardernovou navštívil pětiletou dívku, která se ze zranění utrpěných při střelbě zotavuje v nemocnici v Aucklandu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Princ William
doporučujeme

William přiletěl na dvoudenní návštěvu Nového Zélandu ve čtvrtek. Zastupuje tu svou 93letou babičku, britskou královnu Alžbětu II., která je hlavou i novozélandského státu.

Ve čtvrtek William nejdřív zavítal do největšího novozélandského města Aucklandu, kde se zúčastnil zádušní mše za příslušníky australského a novozélandského expedičního sboru (ANZAC), kteří se v dubnu 1915 vylodili na tureckém poloostrově Gallipoli.

Později William spolu s novozélandskou premiérkou navštívil dětskou nemocnici Starship Children's Hospital, kde se nedávno probudila z komatu pětiletá Alen Alsatiová. Stejně jako její otec utrpěla zranění při útocích v Christchurchi.

Kensingtonský palác na twitteru zveřejnil fotografie a video z návštěvy nemocnice. William seděl na okraji lůžka obklopen příbuznými malé pacientky. Dívka se ho zeptala, zda má dceru. "Ano, jmenuje se Charlotte... je zhruba v tvém věku," odpověděl princ William.

Do Christchurche se princ William přesunul ještě ve čtvrtek a setkal se tam i se záchranáři a zdravotníky, kteří zasahovali při atentátech. "Vykonali jste neuvěřitelnou práci ve velmi špatný den," řekl podle Kensingtonského paláce.

Dnes William zamířil do místní nemocnice, aby se setkal se zraněnými přeživšími atentátů. Po návštěvě nemocnice zamířil k oběma mešitám, v nichž australský pravicový extremista v polovině března povraždil 50 lidí.

Podle agentury DPA William muslimskou obec v Christchurchi pochválil za její postoj po atentátech. "Ukázali jste, že na nenávist lze odpovědět - láskou. Kéž by síly lásky byly vždy silnější než síly nenávisti," prohlásil vévoda z Cambridge před zhruba 160 přeživšími v mešitě Al Noor, kde útok pravicového extremisty 15. března nepřežilo 43 lidí.

"To, co se tady stalo, bylo živeno pokřivenou ideologií, která nezná hranic," řekl William obecenstvu, v němž nechyběla ani premiérka Ardernová. "Extremismus ve všech formách musí být poražen," dodal William.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Život v izolovaném městě: Čech uvězněný v ohnisku nákazy koronavirem…

24.01.2020 22:04 Aktualizováno Strach. Zřejmě nejsilnější emoce, která v posledních hodinách a dnech rezonuje mezi obyvateli Wu…

Zákeřný koronavirus zhatil novoroční oslavy v Číně, plány milionů lidí…

24.01.2020 15:55 Lunární Nový rok je v Číně bezpochyby největším svátkem roku. V mnoha čínských městech byly ale…

Boj s wuchanským virem: Čína dělá opatření, která by byla jinde…

24.01.2020 14:37 Uzavřít celá města s miliony obyvatel ve snaze zabránit šíření nového koronaviru je opatření, k…

Wuchanský virus nahání strach. Jak se Čína poučila z epidemie SARS?

24.01.2020 13:32 V Číně jako by se opakovala historie - přišla zima a s ní nová choroba. Na konci roku 2002 vypukla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama