Češi se v zahraničí dočkali velké pochvaly

Na světě existuje více než 7000 různých jazyků. Ten český ale patří mezi nejpřitažlivější a nejvíc "sexy" jazyk na světě. Vyplývá to z celosvětové ankety, o které informoval New Zealand Herald.

Česká republika, pohled na Prahu
doporučujeme

Populární turistický server Big7Travel uspořádal anketu napříč čtenáři z celého světa. Ti měli mezi nejrůznějšími jazyky, kterým většinou ani nerozumí, vybrat ty, které jim znějí nejpřitažlivěji.

Z výsledků ankety byl sestaven žebříček padesáti států, kde lidé hovoří nejvíc sexy jazykem. A Česká republika, resp. český jazyk, se umístil na velmi dobrém místě.

První příčku obsadil jazyk Kiwi, který je podle čtenářů tím vůbec nejpřitažlivějším. Na druhém místě se umístila afrikánština, kterou se hovoří v jihoafrických zemích.

Třetí míst obsadila irština a čtvrtou příčku má italština. První pětku uzavírá "australština", tedy australská angličtina. 

Na šestém místě se umístila skotština, o níž se dodnes vedou spory, zda je o samostatný jazyk, nebo o místní dialekt odvozený od angličtiny. Sedmá je francouzština a osmá španělština.

Na devátém místě se umístil dialekt používaný na jihu Spojených států. Desátou příčku obsadila brazilská portugalština a na jedenáctém místě se nachází nám dobře známý jazyk, čeština. 

Následně se v žebříčku 50 nejpřitažlivějších jazyků světa umístila například ukrajinština, arabština, polština nebo vietnamština. Nechybí ani nigerijský jazyk, ruský rakouská němčina nebo japonština.

Poněkud překvapivě se naopak neumístila klasická němčina nebo slovenština. Chybí také kupříkladu finština.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Austrálie kvůli koronaviru uzavře hranici mezi dvěma nejlidnatějšími státy

06.07.2020 09:37 Australské úřady v úterý kvůli pandemii covidu-19 poprvé po zhruba 100 letech uzavřou hranici mezi…

Z knihoven v Hongkongu zmizely některé prodemokratické knihy

06.07.2020 08:58 Veřejné knihovny v Hongkongu stáhly ze své nabídky díla některých významných prodemokratických…

Čína se chce zbavit odpovědnosti. Z pandemie covidu-19 obviňuje Španělsko

05.07.2020 22:05 Aktualizováno Vir SARS-CoV-2 infikoval po celém světě více než 11 miliónů lidí a předpokládá se, že pochází ze…

Indie navzdory nárůstu případu nákazy otevře znovu památky

05.07.2020 13:17 Indie za přísných sanitárních opatření v pondělí návštěvníkům znovu zpřístupní slavnou památku Tádž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy