Češi se v zahraničí dočkali velké pochvaly

Na světě existuje více než 7000 různých jazyků. Ten český ale patří mezi nejpřitažlivější a nejvíc "sexy" jazyk na světě. Vyplývá to z celosvětové ankety, o které informoval New Zealand Herald.

Česká republika, pohled na Prahu
doporučujeme

Populární turistický server Big7Travel uspořádal anketu napříč čtenáři z celého světa. Ti měli mezi nejrůznějšími jazyky, kterým většinou ani nerozumí, vybrat ty, které jim znějí nejpřitažlivěji.

Z výsledků ankety byl sestaven žebříček padesáti států, kde lidé hovoří nejvíc sexy jazykem. A Česká republika, resp. český jazyk, se umístil na velmi dobrém místě.

První příčku obsadil jazyk Kiwi, který je podle čtenářů tím vůbec nejpřitažlivějším. Na druhém místě se umístila afrikánština, kterou se hovoří v jihoafrických zemích.

Třetí míst obsadila irština a čtvrtou příčku má italština. První pětku uzavírá "australština", tedy australská angličtina. 

Na šestém místě se umístila skotština, o níž se dodnes vedou spory, zda je o samostatný jazyk, nebo o místní dialekt odvozený od angličtiny. Sedmá je francouzština a osmá španělština.

Na devátém místě se umístil dialekt používaný na jihu Spojených států. Desátou příčku obsadila brazilská portugalština a na jedenáctém místě se nachází nám dobře známý jazyk, čeština. 

Následně se v žebříčku 50 nejpřitažlivějších jazyků světa umístila například ukrajinština, arabština, polština nebo vietnamština. Nechybí ani nigerijský jazyk, ruský rakouská němčina nebo japonština.

Poněkud překvapivě se naopak neumístila klasická němčina nebo slovenština. Chybí také kupříkladu finština.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama